Dnes je: štvrtok 06.08.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň boja za zákaz jadrových zbraní - Deň Hirošimy

Pomôcť ľuďom so zrakovým postihnutím môžete nie len dnes

Dnes námestie pred nákupným centrom Eurovea patrilo koncertu Bielej pastelky. Okrem iného vystúpili aj Korben Dallas či Sima Martausová.

 

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Časť finančných prostriedkov z výnosu Bielej pastelky využívajú aj členovia  základných organizácií, ktoré realizujú podľa svojich aktuálnych požiadaviek a potrieb – výlety, vzdelávanie, návštevy múzeí a galérií, športové aktivity a pod. Cieľom je spoločne sa podporovať, rozptýliť, byť medzi ľuďmi, ktorí dôverne poznajú starosti človeka so zrakovým postihnutím.

Ďalšou z dôležitých oblastí, na ktoré sa využívajú prostriedky z pastelky, je obhajoba záujmov a presadzovanie legislatívnych zmien v prospech ľudí so zrakovým postihnutím.

 

Aktuálnou novinkou je FID

Fond individuálneho darcovstva, ktorým sa „pastelkové“ prostriedky využijú na dofinancovanie pomôcok. „V pilotnom projekte bolo podporených 12 žiadostí. Napríklad dofinancovanie špeciálnych optických lúp, telefónov pre nevidiacich, notebookov a ďalších pomôcok nevyhnutných pre komfortnejší život nevidiacich a slabozrakých.

 

Ako môžete pomôcť?

Zaslaním SMS na skrátené číslo 820 s ľubovoľným textom v hodnote 2 € v sieti operátorov Orange, Telekom a O2, alebo on-line darom cez darcovský portál DARUJME.sk, vložením ľubovoľného príspevku na účet Bielej pastelky číslo: SK23 1111 0000 0014 3025 8006. Príspevkom cez službu Viamo, vďaka ktorej majú klienti Tatra banky a VÚB banky možnosť prispieť veľmi jednoducho zo svojho mobilu pomocou aplikácie Viamo.

 

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizátor verejnej zbierky Biela pastelka, je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Má 4 022 členov združených v 65 základných organizáciách. Poslaním združenia je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje klientom bezplatne vo všetkých krajoch Slovenska. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska bola založená 7. apríla 1990.Autor: Petrzalcan | 20.09.2019 | zobrazené: 556 x |


Podobné články

• Uzavretie zjazdu z Prístavného mosta (06.08.2020)
• Zomrel Vlado Dolinay (26.07.2020)
• Bude v Inchebe kongresové centrum Bratislavy? (18.07.2020)
• Triedenie odpadu inak (02.07.2020)
• Vodné vtáky netreba kŕmiť (18.05.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(62)

2
(10)

3
(12)

4
(18)

5
(33)


spolu 135 hlasov
/