Dnes je: piatok 18.09.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes polooblačno, zrána chladnejšie, ale denné maximum 19 stupňov celzia

Ponúkam konkrétne riešenia pre Petržalčanov

Kandidátkou do mestského zastupiteľstva a miestneho zastupiteľstva v obvode číslo 3 (ulice Lachova, Gessayova, Furdekova, Hrobákova, Amroseho, Romanova, Kutlíkova, Námestie Hraničiarov) je  aj MUDr.Iveta Plšeková:

 

Milí Petržalčania, susedia,

Chodím po našich uliciach každý deň a všímam si veci, ktoré je potrebné zmeniť. Ako lekár navštevujem pacientov aj doma a dozvedám sa, čo vás trápi. Od mnohých z vás mám podnety, ako riešiť dopravu, linky MHD, kde vysadiť niečo pekné, alebo čo treba opraviť. Preto som sa rozhodla kandidovať do miestneho zastupiteľstva, aby som vaše požiadavky mohla realizovať.

V prvom rade dotiahneme električku do  Janíkovho Dvora, aby celá Petržalka využívala výhody tohto typu rýchleho spojenia s centrom. Zároveň tam vybudujeme záchytné parkovisko

Ak mi dáte dôveru, budem pokračovať v tvorbe parku pri Chorvátskom ramene za Detským svetom ( 1.časť parku, ktorý som iniciovala)

Určite opravíme prechod z Gessayovej z terasového domu k Centru voľného času. Otvorili sme detské ihrisko v tom to centre. Budeme pokračovať v zveľaďovaní okolia a vyriešime problém s bezdomovcami v tejto lokalite. Dala som odstrániť lavičky, kde sedávali neprispôsobiví občania a pili alkohol  pri Centre voľného času Gessayova.

Ako viceprimátorka som sa postavila proti vybudovaniu  Parkovacieho domu na Furdekovej. Budem sa naďalej tomuto prípadu venovať a urobím všetko preto, aby tu parkovací dom nestál. Z tejto pokojnej zóny na Lachovej, nemožno vytvoriť prechodnú zónu pre stovku áut len preto, že si to developer želá. Tu parkovací dom nepatrí! Podporím ale také iniciatívy ako vznik parkovacieho domu na Vavilovovej, kde si ho vyžiadali sami obyvatelia a dokázali urobiť projekt.

Dám opraviť chodník pri Chorvátskom ramene, oprava parkoviska na Lachovej smerom k Chorvátskemu ramenu.

Ako poslanec navrhnem do rozpočtu  osvetlenie chodníka  k električke od Chorvátskeho ramena k zastávke Jungmanova, kde musia občania chodiť teraz úplne po tme.

Na Dudovej musíme opraviť parkovisko pred Základnou školou a urobiť dopravné opatrenia, aby sa tu dalo bezpečne voziť ráno deti do školy.

Na Hrobákovej je prázdny objekt bývalého Centra voľného času. Objekt by mal slúžiť deťom, alebo seniorom.

Vyriešim problém s parkovaním na Ambroseho a Romanovej ulici. Budem brániť zahusťovaniu výstavby na Kutlíkovej ulici.

Na Námestí Hraničiarov dám opraviť zastávky MHD, musia byť bezbariérové a začnem riešiť problém s terasou, ktorá je hanbou námestia.

 

 

Vážení Petržalčania,

V tomto 4 ročnom období som iniciovala mnoho zmien v Petržalke. Opravili sme mnoho ciest, vznikol parčík na Bosákovej, detský park pri Chorvátskom ramene, začala sa premena vnútrobloku na Šustekovej a budeme v nej pokračovať, zabránili sme vzniku kontroverzného parkovacieho domu na Furdekovej, naopak, podporila som vybudovanie parkovacieho domu na Vavilovove. Opravili sme podchod na Dolnozemskej i na Záporožskej. Vysadili sme v Petržalke nové stromy a budeme v tom pokračovať. Rokovala som opakovane s občanmi na Jasovskej a zabránili sme investorovi pokračovať v čiernej stavbe Domina.

Aj ja reálne bývam v Petržalke, žijem tu so svojou rodinou. Moje deti tu chodia do školy, športujú. Poznám Petržalku i Petržalčanov a rad vás budem zastupovať ako poslankyňa.Autor: Petrzalcan | 04.11.2018 | zobrazené: 840 x |


Podobné články

• Pokuty za parkovanie v Petržalke (08.08.2020)
• Žiaci, učitelia, Petržalčania! Aké nám vystavíte vysvedčenie? (12.07.2020)
• Zber veľkorozmerného odpadu (13.06.2020)
• Prinášame celú správu prezidentky o stave republiky. (05.06.2020)
• Starosta Hrčka vs. sýkorky 1:0 (16.04.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(93)

2
(24)

3
(26)

4
(33)

5
(56)


spolu 232 hlasov
/