Dnes je: pondelok 20.05.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň klinických experimentov (pokusov)

Poslancami mesta sa chce stať 79 kandidátov za Petržalku

10.novembra sa uskutočnia komunálne voľby. Budeme voliť primátora mesta, starostov mestských častí, poslancov mestského zastupiteľstva i poslancov miestnych častí.

 

Už vieme, že do bratislavského mestského parlamentu podalo kandidátku 284 kandidátov, z toho 69 žien a 215 mužov. O tom, ktorý uchádzač bude naozaj kandidátom rozhodne volebná komisia. Mestský parlament volíme z jednotlivých mestských častí, každý volič hlasuje len za poslancov zo svojej mestskej časti.

V mestskom parlamente je 45 poslancov, teda rovnaký počet ako v súčasnosti, došlo len k zníženiu počtu poslancov za Petržalku z 11 na 10. O tento jeden mandát sa zvýšil počet poslancov volených z Bratislavy- Nového Mesta.


Najviac poslancov má tradične v mestskom parlamente Petržalka- 10. O tieto miesta sa bude uchádzať až  79 kandidátov.  Medzi nimi bývalý primátor Milan Ftáčnik, ale aj súčasné viceprimátorky Iveta Plšeková a Ľudmila Farkašovská. Kandiduje aj Vladimír Bajan, úradujúci starosta Petržalky, ktorý sa ale o post starostu už neuchádza. Za Petržalku kandiduje aj Ján Budaj, ktorý je dlhoročným poslancom mesta za Petržalku, hoc býva v Rači. Podobne je to aj s Milanom Ftáčnikom, ktorý býva na Kúpeľnej ulici v Starom Meste, no kandiduje za Petržalku.  Reálne býva mimo Petržalky aj starosta Bajan, ktorý žije na Trnávke.

Toto ale nie je novodobý problém. V skutočnosti kandidujú za jednotlivé mestské časti mnohí kandidáti, hoc v nich reálne nežijú. V Starom Meste na tento fakt poukazuje kampaň Buď slušný človek!. Okrem letákov informácie sú aj na facebooku.

Za Petržalku kandidujú do mestského zastupiteľstva aj všetci kandidáti na starostu Petržalky.

 

V Starom Meste podalo kandidatúru  38 kandidátov, no poslancami môžu byť len 4.  Z Ružinova kandiduje do mestského parlamentu  44 uchádzačov, voliči však môžu dať hlas len 7.  Z Nového  Mesta bude kandidovať iba 23 ľudí na 4 mandáty. Na tri miesta v zastupiteľstve za Karlovu Ves je 16 kandidátov. O len 2 miesta v mestskom parlamente zabojujú 14 kandidáti z Podunajských Biskupíc a Rače

Dúbravka si volí 3 mestských poslancov, kandiduje 12 kandidátov.  Vrakuňa môže zvoliť 2 poslancov, kandiduje 11 uchádzačov.

Zvyšné mestské časti majú po jednom zástupcovi v mestskom parlamente.Autor: Petrzalcan | 18.09.2018 | zobrazené: 549 x |


Podobné články

• Nájde Vallo podporu v Petržalke? (15.05.2019)
• Príďte na diskusiu s primátorom o parkovacej politike (07.05.2019)
• Mimoriadna správa (28.04.2019)
• Voľba hlavného kontrolóra rozhádala Vallovcov (27.04.2019)
• Bratislavské mestské dni (26.04.2019)

Komentáre