Dnes je: streda 12.12.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Čím skorej sa počne zima, tým skorej i prejde

Poslancami mesta sa chce stať 79 kandidátov za Petržalku

10.novembra sa uskutočnia komunálne voľby. Budeme voliť primátora mesta, starostov mestských častí, poslancov mestského zastupiteľstva i poslancov miestnych častí.

 

Už vieme, že do bratislavského mestského parlamentu podalo kandidátku 284 kandidátov, z toho 69 žien a 215 mužov. O tom, ktorý uchádzač bude naozaj kandidátom rozhodne volebná komisia. Mestský parlament volíme z jednotlivých mestských častí, každý volič hlasuje len za poslancov zo svojej mestskej časti.

V mestskom parlamente je 45 poslancov, teda rovnaký počet ako v súčasnosti, došlo len k zníženiu počtu poslancov za Petržalku z 11 na 10. O tento jeden mandát sa zvýšil počet poslancov volených z Bratislavy- Nového Mesta.


Najviac poslancov má tradične v mestskom parlamente Petržalka- 10. O tieto miesta sa bude uchádzať až  79 kandidátov.  Medzi nimi bývalý primátor Milan Ftáčnik, ale aj súčasné viceprimátorky Iveta Plšeková a Ľudmila Farkašovská. Kandiduje aj Vladimír Bajan, úradujúci starosta Petržalky, ktorý sa ale o post starostu už neuchádza. Za Petržalku kandiduje aj Ján Budaj, ktorý je dlhoročným poslancom mesta za Petržalku, hoc býva v Rači. Podobne je to aj s Milanom Ftáčnikom, ktorý býva na Kúpeľnej ulici v Starom Meste, no kandiduje za Petržalku.  Reálne býva mimo Petržalky aj starosta Bajan, ktorý žije na Trnávke.

Toto ale nie je novodobý problém. V skutočnosti kandidujú za jednotlivé mestské časti mnohí kandidáti, hoc v nich reálne nežijú. V Starom Meste na tento fakt poukazuje kampaň Buď slušný človek!. Okrem letákov informácie sú aj na facebooku.

Za Petržalku kandidujú do mestského zastupiteľstva aj všetci kandidáti na starostu Petržalky.

 

V Starom Meste podalo kandidatúru  38 kandidátov, no poslancami môžu byť len 4.  Z Ružinova kandiduje do mestského parlamentu  44 uchádzačov, voliči však môžu dať hlas len 7.  Z Nového  Mesta bude kandidovať iba 23 ľudí na 4 mandáty. Na tri miesta v zastupiteľstve za Karlovu Ves je 16 kandidátov. O len 2 miesta v mestskom parlamente zabojujú 14 kandidáti z Podunajských Biskupíc a Rače

Dúbravka si volí 3 mestských poslancov, kandiduje 12 kandidátov.  Vrakuňa môže zvoliť 2 poslancov, kandiduje 11 uchádzačov.

Zvyšné mestské časti majú po jednom zástupcovi v mestskom parlamente.Autor: Petrzalcan | 18.09.2018 | zobrazené: 332 x |


Podobné články

• MIkuláš i zmena na poste starostu (05.12.2018)
• Od budúceho týždňa bude mať Petržalka nového starostu i poslancov (30.11.2018)
• Zvládne Bratislava prvé sneženie? (27.11.2018)
• Reštaurovanie najstaršej fontány v Bratislave (26.11.2018)
• Petržalka bola ocenená za kvalitu (24.11.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Ste spokojní s výsledkami volieb?

Áno, maximálne
(37)

Viac menej áno
(21)

Viac nie ako áno
(22)

Nie, som sklamaný/á
(26)


spolu 106 hlasov
/