Dnes je: piatok 18.09.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes polooblačno, zrána chladnejšie, ale denné maximum 19 stupňov celzia

Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke

Na poslednom miestnom zastupiteľstve v Petržalke boli témou developerské projekty i výstavba nájomných bytov mestom.

 

Občania z Humenského námestia bojujú petíciou proti plánovanej výstavbe na Humenskom námestí. Investor má však územné rozhodnutiu a chce stavať na svojom vlastnom pozemku. Zúfalí obyvatelia sa preto obrátili na miestne zastupiteľstvo, aby poslanci svojim uznesením zaviazali miestnu samosprávu obrátiť sa na primátor, aby prehodnotil kladné stanovisko k zámeru.

Svoju žiadosť občania podporili argumentom, že rozhodnutie  nebolo vydané v súlade s územným plánom mesta. Poslanci občanov podporili a uznesenie schválili. Starosta by sa mal vo veci obrátiť na mesto. Zároveň by mal požiadavky občanov akceptovať pri územnom konaní.

Občania sa obrátili aj na nového stavebného ombudsmana hlavného mesta a chcú, aby mesto preskúmalo a prehodnotili  svoje súhlasné stanovisko.

Rovnaký problém trápi aj obyvateľov Topoľčianskej ulice. Preto sa poslanci vrátili aj k tomuto projektu, ku ktorému už existuje negatívne stanovisko miestneho zastupiteľstva. No investor požiadal o nové konanie. Poslanci preto žiadali starostu, aby v prebiehajúcom konaní zohľadnil požiadavky dotknutých občanov v súlade s uznesením z roku 2019. Zároveň, aby starosta i prednosta informovali občanov a poslancov o začatí územných konaní, stavebných konaní a ústnych pojednávaní u stavieb, ku ktorým boli vznesené námietky.

V bode rôzne otvoril poslanec Milan Vetrák otázku výberu lokalít, na ktorých by v Petržalke chcelo mesto stavať nájomné byty. Spolu s poslankyňou Ivetou Plšekovou predložil návrh uznesenia, aby boli niektoré problematické lokality vyňaté z návrhu na urbanictické štúdie. Šetrili by sa tým aj verejné zdroje ako upozornil. Poslankyňa Iveta Plšeková v diskusii povedala, že hromadnú pripomienku v lokalitám Šustekova  a Sosnova podpísalo viac ako 570 obyvateľov.

 

V diskusii starosta Ján Hrčka povedal, že za mestskú časť odišlo stanovisko totožné s uznesením územnoplánovacej komisie, ktorá spochybnila len lokalitu Šustekova a Viedenská cesta. Znamená to, že mestská časť, teda starosta súhlasí s ostatnými lokalitami. „Mal počkať na naše rozhodnutie,“ myslí si poslankyňa Plšeková.

 

Poslanci nakoniec ale uznesenie neprijali, lebo klub Team Vallo  znefunkčnil hlasovanie. Jeho poslanci nehlasovali, čím sa stalo zastupiteľstvo neuznášaniaschopným. Poslanec Vetrák zvažuje, že sa pokúsia zvolať mimoriadne zastupiteľstvo k tejto téme.

foto:ilustračnéNotice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 06.02.2020 | zobrazené: 899 x |


Podobné články

• Pozvánka na miestne zastupiteľstvo v Petržalke (14.09.2020)
• Výberové konanie na náčelníka Mestskej polície (12.09.2020)
• Výsadba stromov v Bratislave (08.09.2020)
• „Starosta sa nestará o školstvo v Petržalke “ tvrdia poslanci (06.09.2020)
• Bratislava je v červenom móde. Čo to znamená? (25.08.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(93)

2
(24)

3
(26)

4
(33)

5
(56)


spolu 232 hlasov
/