Dnes je: štvrtok 27.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
27.februára 1872 panovník František Jozef I. podpísal živnostenský zákon, ktorý definitívne zrušil cechy, ktoré nahradili tzv. živnostenské spoločenstvá.

Pozrite si, kde chce mesto stavať byty v Petržalke

Mesto Bratislava má dlhodobo nedostatok nájomných bytov. Starý bytový fond, s ktorým hospodári mesto či mestské časti je málo dostupný. Nájomníci by museli zomrieť alebo byt opustiť, aby dostal byt ďalší záujemca.

 

Mesto Bratislava už v minulom volebnom období chcelo stavať byty na vytipovaných pozemkoch, no  odpor verejnosti a tiež niektorých starostov, zablokoval proces výstavby, na ktorý malo mesto dostať od štátu peniaze.

 

Nové vedenie Bratislavy preveruje lokality, kde by mohlo postaviť nové nájomné byty. Na svojej úradnej tabuli mesto zverejnilo návrh zadania urbanistickej štúdie, kde sú uvedené lokality  v Ružinove, Rači, Dúbravke a Petržalke. Návrh môže pripomienkovať verejnosť do konca januára.

V zozname lokalít nájdete pozemky na uliciach: Bazovej v Ružinove, Pastierskej v Rači, Peknej ceste v Rači, Na vrátkach v Dúbravke, Bratskej, Sosnovej a na Šustekovej v Petržalke!

Mesto vytipovalo aj pozemky súkromných vlastníkov, s ktorými rokuje: na Mlynských nivách v Ružinove, Peknej ceste v Rači, Východnej v Rači, Račianskej v Rači, Agátovej 1–3 v Dúbravke, Na vrátkach v Dúbravke a v Petržalke na Muchovom námestí a či Viedenskej ceste.

 

„Štúdia preverí možnosti umiestnenia nájomného bývania vo vybraných lokalitách na mestských pozemkoch a na pozemkoch súkromných investorov, ktoré si vyžadujú pre potreby umiestňovania bývania zmenu platného územného plánu, navrhne možné zmeny funkčného využitia územia s potrebnou občianskou vybavenosťou, dopravnou a technickou infraštruktúrou,“ píše sa v návrhu.

 

Návrh zadania urbanistickej štúdie nájde verejnosť na webe hlavného mesta či v kancelárii prvého kontaktu na magistráte. Pripomienkovať ho môže písomnou formou na adresu magistrátu – oddelenia obstarávania územnoplánovacích dokumentov, či elektronicky na uzemnedokumenty@bratislava.sk.


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 11.01.2020 | zobrazené: 1290 x |


Podobné články

• Úkolovanie mestských policajtov? (25.02.2020)
• Terasy a schodiská sú problém (20.02.2020)
• Verejnosť môže pripomienkovať ďalší strategický materiál (17.02.2020)
• Petržalka sa vraj blíži k Fekišovciam (12.02.2020)
• Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke (06.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(43)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(40)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(31)


spolu 114 hlasov
/