Dnes je: piatok 30.10.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň psoriázy

Práce na celomestskej parkovacej politike pokračujú

Mesto Bratislava pokračuje v procese obstarávania najdôležitejšej časti parkovacieho systému - softvérového jadra. Mesto tvrdí, že chce minimalizovať riziko dodania nekvalitnej služby alebo problémov pri rozbehu, preto sa rozhodlo hodnotiť nielen cenu ako jediné kritérium výberu úspešnej ponuky, ale hodnotiť budeme aj jej kvalitu.

 

Zároveň chce Magistrát mesta Bratislavy ukázať, že aj vo verejnom sektore sa dá obstarávať transparentne a kvalitne. Preto sa rozhodlo aj hodnotiacu komisiu otvoriť pre zástupcov odbornej verejnosti a masmédií. Podľa mesta  že členstvo v komisii prijali zástupcovia Slovensko.digital, médií Zive.sk a TouchIT a tiež odborníci na dopravu Igor Dula a Jozef Drahovský. Zastúpenie v komisii majú aj mestskí poslanci a poslankyne, ktorých bude v komisii zastupovať predseda Komisie dopravy a informačných systémov mestského zastupiteľstva Jozef Uhler.

 

Od začiatku roka sme napriek koronakríze absolvovali predbežné trhové konzultácie s 20 spoločnosťami, ktoré sa venujú takýmto alebo podobným službám a v druhej fáze trhových konzultácií, obdŕžali 10 rôznych ponúk v rámci určenia predpokladanej hodnoty zákazky. V najbližších týždňoch dôjde k  vyhláseniu súťaže. Paralelne mesto pripravuje ďalšie súťaže na súvisiace služby (projekty organizácie dopravy a dopravné prieskumy pre nové parkovacie zóny, platobná brána, mobilná aplikácia či parkomaty).

 

Pokiaľ ide o plánovaný termín spustenia celomestskej parkovacej politiky, v procesoch verejného obstarávania je plánovanie náročnejšie. Takýto typ súťaží a ich výsledky spravidla namietajú neúspešní uchádzači, čím sa môžu termíny predĺžiť o ťažko odhadnuteľnú dobu. Okrem procesov verejného obstarávania termín ovplyvňujú aj dopady aktuálnej koronakrízy a výpadky v rozpočte plánované na súvisiace opatrenia. I keď termín spustenia ešte v tejto chvíli nepoznáme, začiatok roka 2021 sa dnes už javí ako nereálny. Aj otvorením hodnotiacej komisie externým odborníkom však chceme toto riziko minimalizovať.

Popri verejnom obstarávaní systému je dôležitou súčasťou prípravy spustenia celomestskej parkovacej politiky aj riešenie kapacít parkovania na sídliskách, kde s mestskými časťami pripravujeme rozbeh budovania parkovacích domov na miestach s kritickou situáciou pre obyvateľov a na vstupoch do Bratislavy zase budovanie záchytných parkovísk.

 

 

Mesto spolu s mestskými časťami  pripravujeme lokality, kde by sa mali spustiť prvé zóny a zároveň vyhodnocuje pilotnú prevádzku v územiach, kde už funguje. Aj na základe úspešnosti a skúseností dolaďuje nastavenie ostrej prevádzky celomestskej parkovacej politiky v roku 2021.

Zdroj: mesto BratislavaAutor: Petrzalcan | 20.07.2020 | zobrazené: 340 x |


Podobné články

• Novinky z mestského zastupiteľstva (26.10.2020)
• Debarierizácia priechodov v Petržalke (18.10.2020)
• Konečne sa podarilo (17.10.2020)
• Starostovia i primátor nesúhlasia s rušením mestských častí (09.10.2020)
• Zaujíma vás budúcnosť Kapitulského Dvora? (29.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Pôjdete na plošné testovanie, ktoré organizuje vláda?

áno, rozhodne
(16)

nie, odmietam
(10)

ešte nie som rozhodnutý/á
(9)

dám si urobiť test v laboratóriu
(5)


spolu 40 hlasov
/