Dnes je: štvrtok 19.04.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes o 17.hod otvorenie výstavy v Justiho sieni Primaciálneho paláca

Prihláste sa na cross

Každý rok na jeseň organizuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta špecifický beh lesným terénom so štartom vo dvojiciach ‒ Bratislavský cross, ktorý sa tohto roku uskutoční v sobotu 7. októbra so štartom o 10:00 h na kúpalisku Rosnička v bratislavskej Dúbravke. Je to veľká výhoda oproti iným behom, kde sa bežci na štarte tlačia, kým pri tomto behu vybiehajú dvaja pretekári naraz v 15-sekundových intervaloch. Ide už o 18. ročník tohto športového podujatia. Bratislavský cross nadväzuje na lesný beh s názvom Beh Devínskou Kobylou s 30-ročnou tradíciou. 

 

Na podujatí bežia rôzne vekové skupiny bežcov od tých najmenších detí v predškolskom veku, ktoré sa musia popasovať s 500 m vzdialenosťou, no vždy všetky dobehnú úspešne a s radosťou do cieľa. Žiaci navštevujúci prvý stupeň základnej školy pobežia tú istú vzdialenosť ako predškoláci, deti z druhého stupňa musia o víťazstvo zabojovať na trati dlhej 1 kilometer. Dorastenecké kategórie (mládež) vo veku 15 – 18 rokov si môžu zmerať svoje sily už na náročnejšej, dlhšej vzdialenosti až 3 000 metrov. Pre dospelých sú tradične pripravené behy na 3 000 a 6 500 metrov vo viacerých vekových kategóriách.

Na Bratislavskom crosse sa zúčastňujú nielen bežci, ale aj ich rodinní príslušníci, ktorí počas behu povzbudzujú a podporujú bežiacich členov rodiny. Niektorí návštevníci strávia na Rosničke celé dopoludnie, preto je aj tento rok pre deti pripravený bohatý program.

„Minuloročnou novinkou podujatia bol športovo – zábavný program pre najmenšie deti, ktoré sa mohli zapojiť do drobných súťaží, zaskákať si na nafukovacom hrade a nechať si pomaľovať tvár podľa svojich predstáv. Pozitívne ohlasy nás utvrdili v tom, že aj tento rok ho zopakujeme. Veríme, že deti sa spolu s našimi animátormi opäť dobre zabavia. Okrem toho je po celý čas deťom k dispozícii detské ihrisko, tí väčší si môžu vyskúšať vonkajšie fitness stroje a zistiť, v akej sú fyzickej kondícii,“ uviedli organizátori podujatia.

Beh má vo všeobecnosti mnoho pozitívnych účinkov, priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém, reguluje krvný obeh, znižuje cholesterol a podporuje imunitu alebo pomáha zbavovať sa stresu. Taktiež uvoľňuje psychiku či zvyšuje sebavedomie. Dôvodov na beh je určite mnoho, preto ak nájdete aspoň jeden, príďte si so STARZ-om 7. októbra zabehnúť Bratislavský cross so štartom na kúpalisku Rosnička v Bratislave.

Online prihlasovanie a informácie na: www.starz.skAutor: Petrzalcan | 04.10.2017 | zobrazené: 328 x |


Podobné články

• V nedeľu sa pobeží Národný beh Bratislava - Devín (13.04.2018)
• Bratislava sa rozbehala (08.04.2018)
• Jakub Mareš odišiel zo Slovana (03.04.2018)
• Zahráte si ping pong? (23.03.2018)
• Podpora športovým klubom (28.01.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Festival svetla 2016

ANKETA

Súhlasíte so zavedením parkovacej politiky v Bratislave ?

áno, parkovanie nie je ľudské právo, bude menej áut
(82)

skôr áno, nesmie ale byť vysoká cena
(21)

nie, som proti, chcem parkovať zadarmo
(35)

neviem, nemám názor
(19)


spolu 157 hlasov
/