Dnes je: pondelok 18.03.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň planetárií

Prihláste sa na cross

Každý rok na jeseň organizuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta špecifický beh lesným terénom so štartom vo dvojiciach ‒ Bratislavský cross, ktorý sa tohto roku uskutoční v sobotu 7. októbra so štartom o 10:00 h na kúpalisku Rosnička v bratislavskej Dúbravke. Je to veľká výhoda oproti iným behom, kde sa bežci na štarte tlačia, kým pri tomto behu vybiehajú dvaja pretekári naraz v 15-sekundových intervaloch. Ide už o 18. ročník tohto športového podujatia. Bratislavský cross nadväzuje na lesný beh s názvom Beh Devínskou Kobylou s 30-ročnou tradíciou. 

 

Na podujatí bežia rôzne vekové skupiny bežcov od tých najmenších detí v predškolskom veku, ktoré sa musia popasovať s 500 m vzdialenosťou, no vždy všetky dobehnú úspešne a s radosťou do cieľa. Žiaci navštevujúci prvý stupeň základnej školy pobežia tú istú vzdialenosť ako predškoláci, deti z druhého stupňa musia o víťazstvo zabojovať na trati dlhej 1 kilometer. Dorastenecké kategórie (mládež) vo veku 15 – 18 rokov si môžu zmerať svoje sily už na náročnejšej, dlhšej vzdialenosti až 3 000 metrov. Pre dospelých sú tradične pripravené behy na 3 000 a 6 500 metrov vo viacerých vekových kategóriách.

Na Bratislavskom crosse sa zúčastňujú nielen bežci, ale aj ich rodinní príslušníci, ktorí počas behu povzbudzujú a podporujú bežiacich členov rodiny. Niektorí návštevníci strávia na Rosničke celé dopoludnie, preto je aj tento rok pre deti pripravený bohatý program.

„Minuloročnou novinkou podujatia bol športovo – zábavný program pre najmenšie deti, ktoré sa mohli zapojiť do drobných súťaží, zaskákať si na nafukovacom hrade a nechať si pomaľovať tvár podľa svojich predstáv. Pozitívne ohlasy nás utvrdili v tom, že aj tento rok ho zopakujeme. Veríme, že deti sa spolu s našimi animátormi opäť dobre zabavia. Okrem toho je po celý čas deťom k dispozícii detské ihrisko, tí väčší si môžu vyskúšať vonkajšie fitness stroje a zistiť, v akej sú fyzickej kondícii,“ uviedli organizátori podujatia.

Beh má vo všeobecnosti mnoho pozitívnych účinkov, priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém, reguluje krvný obeh, znižuje cholesterol a podporuje imunitu alebo pomáha zbavovať sa stresu. Taktiež uvoľňuje psychiku či zvyšuje sebavedomie. Dôvodov na beh je určite mnoho, preto ak nájdete aspoň jeden, príďte si so STARZ-om 7. októbra zabehnúť Bratislavský cross so štartom na kúpalisku Rosnička v Bratislave.

Online prihlasovanie a informácie na: www.starz.skAutor: Petrzalcan | 04.10.2017 | zobrazené: 578 x |


Podobné články

• Dlh Slovana je problémom pre mesto (27.02.2019)
• Tenisové nádeje (19.02.2019)
• Petržalka v pohybe (11.12.2018)
• Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy (01.12.2018)
• Deň otvorených dverí v hokejovej akadémii (21.11.2018)

Komentáre