Dnes je: štvrtok 19.07.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Veľa hríbov v júli sýpky nenaplní.

Prihláste sa na cross

Každý rok na jeseň organizuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta špecifický beh lesným terénom so štartom vo dvojiciach ‒ Bratislavský cross, ktorý sa tohto roku uskutoční v sobotu 7. októbra so štartom o 10:00 h na kúpalisku Rosnička v bratislavskej Dúbravke. Je to veľká výhoda oproti iným behom, kde sa bežci na štarte tlačia, kým pri tomto behu vybiehajú dvaja pretekári naraz v 15-sekundových intervaloch. Ide už o 18. ročník tohto športového podujatia. Bratislavský cross nadväzuje na lesný beh s názvom Beh Devínskou Kobylou s 30-ročnou tradíciou. 

 

Na podujatí bežia rôzne vekové skupiny bežcov od tých najmenších detí v predškolskom veku, ktoré sa musia popasovať s 500 m vzdialenosťou, no vždy všetky dobehnú úspešne a s radosťou do cieľa. Žiaci navštevujúci prvý stupeň základnej školy pobežia tú istú vzdialenosť ako predškoláci, deti z druhého stupňa musia o víťazstvo zabojovať na trati dlhej 1 kilometer. Dorastenecké kategórie (mládež) vo veku 15 – 18 rokov si môžu zmerať svoje sily už na náročnejšej, dlhšej vzdialenosti až 3 000 metrov. Pre dospelých sú tradične pripravené behy na 3 000 a 6 500 metrov vo viacerých vekových kategóriách.

Na Bratislavskom crosse sa zúčastňujú nielen bežci, ale aj ich rodinní príslušníci, ktorí počas behu povzbudzujú a podporujú bežiacich členov rodiny. Niektorí návštevníci strávia na Rosničke celé dopoludnie, preto je aj tento rok pre deti pripravený bohatý program.

„Minuloročnou novinkou podujatia bol športovo – zábavný program pre najmenšie deti, ktoré sa mohli zapojiť do drobných súťaží, zaskákať si na nafukovacom hrade a nechať si pomaľovať tvár podľa svojich predstáv. Pozitívne ohlasy nás utvrdili v tom, že aj tento rok ho zopakujeme. Veríme, že deti sa spolu s našimi animátormi opäť dobre zabavia. Okrem toho je po celý čas deťom k dispozícii detské ihrisko, tí väčší si môžu vyskúšať vonkajšie fitness stroje a zistiť, v akej sú fyzickej kondícii,“ uviedli organizátori podujatia.

Beh má vo všeobecnosti mnoho pozitívnych účinkov, priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém, reguluje krvný obeh, znižuje cholesterol a podporuje imunitu alebo pomáha zbavovať sa stresu. Taktiež uvoľňuje psychiku či zvyšuje sebavedomie. Dôvodov na beh je určite mnoho, preto ak nájdete aspoň jeden, príďte si so STARZ-om 7. októbra zabehnúť Bratislavský cross so štartom na kúpalisku Rosnička v Bratislave.

Online prihlasovanie a informácie na: www.starz.skAutor: Petrzalcan | 04.10.2017 | zobrazené: 415 x |


Podobné články

• Petržalský futbal oslavuje (10.06.2018)
• O rok budú v Bratislave majstrovstvá sveta v hokeji (23.05.2018)
• Petržalčania „preplávali“ až do Popradu (15.05.2018)
• Medailové úspechy Juventy (11.05.2018)
• V nedeľu sa pobeží Národný beh Bratislava - Devín (13.04.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Obliehanie Bratislavy Napoleonom 2017

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post primátora Bratislavy?

Ivo Nesrovnal
(20)

Matúš Vallo
(16)

Václav Mika
(21)

Ján Mrva
(6)

Caroline Lišková
(8)

Imrich Béreš
(3)

zatiaľ nevidím dobrého kandidáta
(13)

nepôjdem voliť
(10)

vyberám si spomedzi týchto kandidátov, ale ešte neviem
(18)


spolu 115 hlasov
/