Dnes je: sobota 19.09.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes polooblačno, zrána chladnejšie, ale denné maximum 19 stupňov celzia

Reakcia mestskej časti na sťažnosti obyvateľov v súvislosti s pokutami za parkovanie

Viacerí občania sa v poslednom období sťažujú, že hoci spĺňajú podmienky na parkovanie v rámci rezidenčných parkovísk s modrými čiarami, dostali pokutu od mestskej polície za to, že tam stáli mimo vyznačeného boxu. Niektorí sťažovatelia obviňujú z takýchto postupov Mestskú časť.

 

Na úvod je potrebné ozrejmiť, že Mestská časť kontroluje situáciu na rezidenčných parkoviskách s modrými čiarami len vo vzťahu k tomu, či sú daní vodiči oprávnení parkovať na takýchto parkoviskách, teda či sú zaregistrovaní v systéme MČ ako petržalskí rezidenti, ktorí riadne preukázali svoj vzťah k vozidlu, alebo si ako nerezidenti za takéto parkovanie platia v časoch, v ktorých sa to vyžaduje. Jedine splnenie tohto kritéria kontrolujú pracovníci Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka. Ak natrafia na vozidlá, ktoré toto kritérium nespĺňajú a na vyznačenom parkovisku parkujú neoprávnene, upozornia na to vodičov zelenými alebo červenými letákmi. Pracovníci miestneho úradu síce nahlasujú mestskej polícii každé porušenie pravidiel vo vzťahu k neoprávnenému parkovaniu v rámci rezidenčného parkoviska, ale polícia rieši len priestupcov, ktorí boli opakovane napomenutí zo strany MČ. Žiadne iné priestupky pracovníci miestneho úradu zatiaľ nenahlasujú a Mestská časť to vie aj adekvátne preukázať, pretože eviduje všetky hlásenia odosielané mestskej polícii.

Sú tu však aj pravidlá, ktoré určuje Zákon o cestnej premávke, a na ich dodržiavanie dohliada výhradne mestská polícia. Mestská časť pritom odmieta akékoľvek tvrdenia o tom, že by na mestskú políciu vyvíjala tlak alebo ju čo i len žiadala o intenzívnejšie pokutovanie vodičov, ktorí stoja na rezidenčných parkoviskách oprávnene, no nie vo vyznačenom boxe. Naopak, pri zohľadnení toho, že petržalská parkovacia politika je len v priebežnom štádiu realizácie a že pre vodičov je to istá zaťažkávajúca skúška, keď sa musia prispôsobovať novým pravidlám, bolo opakovanou snahou MČ dospieť k dohode s mestskou políciou, aby priestupky vyplývajúce zo Zákona o cestnej premávke neriešila na rezidenčných parkoviskách tými najprísnejšími spôsobmi.

 

 

„Dnes( 7.augusta) sa uskutočnilo ďalšie stretnutie s mestskou políciou na túto tému a verím, že sa nám podarilo dospieť k finálnej dohode a že situácia sa v tomto smere zlepší,“ hovorí starosta MČ Bratislava-Petržalka Ján Hrčka. „Spravili sme všetko pre to, aby sme predišli podobným problémom a o to viac nás mrzí, že napriek tomu nastali. Chceli by sme preto vyzvať občanov, ktorí boli takýmto spôsobom pokutovaní, aby nám zaslali na adresu starosta@petrzalka.sk svoje údaje a Mestská časť bude po vyhodnotení prípadov refundovať oprávneným sťažovateľom náklady na pokutu.“

 

Zdroj: mestská časť Bratislava- PetržalkaNotice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 10.08.2020 | zobrazené: 625 x |


Podobné články

• Pozvánka na miestne zastupiteľstvo v Petržalke (14.09.2020)
• Výberové konanie na náčelníka Mestskej polície (12.09.2020)
• Výsadba stromov v Bratislave (08.09.2020)
• „Starosta sa nestará o školstvo v Petržalke “ tvrdia poslanci (06.09.2020)
• Bratislava je v červenom móde. Čo to znamená? (25.08.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(94)

2
(24)

3
(26)

4
(33)

5
(56)


spolu 233 hlasov
/