Dnes je: sobota 23.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pokračuje antigénové testovanie aj v Petržalke

Reakcia mestskej časti na sťažnosti obyvateľov v súvislosti s pokutami za parkovanie

Viacerí občania sa v poslednom období sťažujú, že hoci spĺňajú podmienky na parkovanie v rámci rezidenčných parkovísk s modrými čiarami, dostali pokutu od mestskej polície za to, že tam stáli mimo vyznačeného boxu. Niektorí sťažovatelia obviňujú z takýchto postupov Mestskú časť.

 

Na úvod je potrebné ozrejmiť, že Mestská časť kontroluje situáciu na rezidenčných parkoviskách s modrými čiarami len vo vzťahu k tomu, či sú daní vodiči oprávnení parkovať na takýchto parkoviskách, teda či sú zaregistrovaní v systéme MČ ako petržalskí rezidenti, ktorí riadne preukázali svoj vzťah k vozidlu, alebo si ako nerezidenti za takéto parkovanie platia v časoch, v ktorých sa to vyžaduje. Jedine splnenie tohto kritéria kontrolujú pracovníci Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka. Ak natrafia na vozidlá, ktoré toto kritérium nespĺňajú a na vyznačenom parkovisku parkujú neoprávnene, upozornia na to vodičov zelenými alebo červenými letákmi. Pracovníci miestneho úradu síce nahlasujú mestskej polícii každé porušenie pravidiel vo vzťahu k neoprávnenému parkovaniu v rámci rezidenčného parkoviska, ale polícia rieši len priestupcov, ktorí boli opakovane napomenutí zo strany MČ. Žiadne iné priestupky pracovníci miestneho úradu zatiaľ nenahlasujú a Mestská časť to vie aj adekvátne preukázať, pretože eviduje všetky hlásenia odosielané mestskej polícii.

Sú tu však aj pravidlá, ktoré určuje Zákon o cestnej premávke, a na ich dodržiavanie dohliada výhradne mestská polícia. Mestská časť pritom odmieta akékoľvek tvrdenia o tom, že by na mestskú políciu vyvíjala tlak alebo ju čo i len žiadala o intenzívnejšie pokutovanie vodičov, ktorí stoja na rezidenčných parkoviskách oprávnene, no nie vo vyznačenom boxe. Naopak, pri zohľadnení toho, že petržalská parkovacia politika je len v priebežnom štádiu realizácie a že pre vodičov je to istá zaťažkávajúca skúška, keď sa musia prispôsobovať novým pravidlám, bolo opakovanou snahou MČ dospieť k dohode s mestskou políciou, aby priestupky vyplývajúce zo Zákona o cestnej premávke neriešila na rezidenčných parkoviskách tými najprísnejšími spôsobmi.

 

 

„Dnes( 7.augusta) sa uskutočnilo ďalšie stretnutie s mestskou políciou na túto tému a verím, že sa nám podarilo dospieť k finálnej dohode a že situácia sa v tomto smere zlepší,“ hovorí starosta MČ Bratislava-Petržalka Ján Hrčka. „Spravili sme všetko pre to, aby sme predišli podobným problémom a o to viac nás mrzí, že napriek tomu nastali. Chceli by sme preto vyzvať občanov, ktorí boli takýmto spôsobom pokutovaní, aby nám zaslali na adresu starosta@petrzalka.sk svoje údaje a Mestská časť bude po vyhodnotení prípadov refundovať oprávneným sťažovateľom náklady na pokutu.“

 

Zdroj: mestská časť Bratislava- PetržalkaAutor: Petrzalcan | 10.08.2020 | zobrazené: 803 x |


Podobné články

• Revitalizácia Ovsištského námestia (05.01.2021)
• Budúcnosť Námestia republiky (31.12.2020)
• Bratislava má schválený rozpočet a nového čestného občana mesta (27.12.2020)
• Viete koľko vrakov odstránili tento rok v Petržalke? (22.12.2020)
• Petržalka čistí parkoviská (17.12.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(32)

skôr áno ako nie
(14)

skôr bude horší
(13)

bude rovnaký ako rok predošlý
(13)


spolu 72 hlasov
/