Dnes je: piatok 30.10.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň psoriázy

Rekonštrukcia pobočky

Miestna knižnica Petržalka postupne obnovuje svoje pobočky. Medzi tie najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie patria pobočky na Vavilovovej ulici. Miestna knižnica pri tejto príležitosti spustila dotazník, ktorého výsledky budú v rámci participatívneho procesu zapracované do výslednej rekonštrukcie.

 

Jedným z rozvojových zámerov Miestnej knižnice Petržalka je obnova a revitalizácia priestorov pobočiek na moderné, pre návštevníkov a čitateľov príťažlivé a dôveryhodné prostredie. Vďaka priateľskému prostrediu sa dlhodobo úspešne zabezpečujú profesionálne knižnično-informačné služby, vytvárané sú ponuky knižničných podujatí. Prax nám dokazuje význam moderných priestorov, vytvárajúcich podmienky, aké vyžaduje doba.

Dotazník, do ktorého sa môžete zapojiť nájdete TU. Odpovede do dotazníka je možné posielať 15.7.2020.

„V súčasnosti stojí petržalská knižnica pred veľkou výzvou, obnovou významných a najväčších pobočiek na ulici Vavilovova 24, 26. Sú to pobočky, ktoré slúžia po desaťročia všetkým obyvateľom Petržalky aj iných mestských častí Bratislavy bez rozdielu, dosahujú výborné výsledky. Všetci, ktorí ich poznáte, nám určite dáte zapravdu. Faktom je, že priestorové pomery týchto pobočiek sú schátrané a nevyhovujúce. Miestna knižnica Petržalka potrebuje skvalitniť tieto priestory, dať im súčasnú podobu, nové rozmery využitia a zabezpečiť tak kontinuálnu spokojnosť, či priazeň všetkých.“, uvádza riaditeľka Miestnej knižnice Petržalka Katarína Bergerová

Miestna knižnica Petržalka alebo aj petržalská knižnica je jednou z rozpočtových organizácií mestskej časti Petržalka. Je neoddeliteľnou súčasťou spoločenského života a kultúrneho diania, jej čitatelia tvoria celé generácie. Teší sa veľkej obľube a priazni obyvateľov, ročne registruje takmer 8 200 čitateľov.

 

Zdroj: mestská časť Bratislava- PetržalkaAutor: Petrzalcan | 09.07.2020 | zobrazené: 315 x |


Podobné články

• Novinky z mestského zastupiteľstva (26.10.2020)
• Debarierizácia priechodov v Petržalke (18.10.2020)
• Konečne sa podarilo (17.10.2020)
• Starostovia i primátor nesúhlasia s rušením mestských častí (09.10.2020)
• Zaujíma vás budúcnosť Kapitulského Dvora? (29.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Pôjdete na plošné testovanie, ktoré organizuje vláda?

áno, rozhodne
(16)

nie, odmietam
(10)

ešte nie som rozhodnutý/á
(9)

dám si urobiť test v laboratóriu
(5)


spolu 40 hlasov
/