Dnes je: pondelok 23.09.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi

Rodina petržalských školákov sa opäť rozrástla

Takmer 4500 žiakov, ktorí vykročili včera do nového školského roka v Petržalke. Na 11 základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti  včera otvorili  231 dverí na triedach. Veď len do prvých ročníkov nastúpilo v Petržalke viac ako sedemsto prváčikov.

Pomocnú ruku v prvé dni školského roka  ponúkli aj petržalskí seniori, ktorí budú prvé tri dni pomáhať deťom s prechodom cez frekventované cesty. Tridsať seniorov z denných centier bude v dňoch 2. až 4. septembra na piatich vybraných priechodoch pomáhať žiakom dostať sa ráno od siedmej do ôsmej hodiny bezpečne do školy. Priechody vytipovali spoločne so štátnou aj mestskou políciou: Jiráskova ul. ( priechod medzi ZŠ Prokofievova a stavbou plavárne), Šintavská ul. ( priechod oproti ZŠ Holíčska), Mamateyova ul. ( priechod medzi Bulíkovou a Pankúchovou),  Jantárová cesta ( priechod oproti Braníku) a Romanova ul. ( priechod medzi Ternom a úradom)

Okrem peknej knihy sa prváčikovia môžu zapísať do knižnice úplne zadarmo. Stačí vyplniť čo najskôr prihlášku a odovzdať ju pani učiteľke alebo pánovi učiteľovi, prípadne navštíviť s rodičom niektorú z pobočiek pre deti a mládež. Slávnostné pasovanie za čitateľa knižnice prebehne v spolupráci so základnými školami postupne vo všetkých detských pobočkách – Vavilovova 24, Dudova 2, Furdekova 1, Turnianska 10 a Prokofievova 5.

 

Miestna knižnica pripravila pri tejto príležitosti aj výstavu nových kníh pre deti a veselé sprievodné podujatia. Možnosť bezplatného zápisu rozšírila aj na „prváčikov“ stredných škôl, ktorí sa môžu zapísať na ktorejkoľvek pobočke. Knižnica v minulom roku rozšírila svoj fond až o 6 392 kníh. V porovnaní s verejnými bratislavskými knižnicami patrí k najväčším knižniciam nielen počtom pobočiek, ale aj veľkosťou svojho fondu, ktorého hodnota je asi milión eur.

text: vyhlásenie mestskej časti PetržalkaAutor: Petrzalcan | 03.09.2015 | zobrazené: 712 x |


Podobné články

• Na dieťa v súkromnej Materskej škole môžete dostať príspevok (14.09.2019)
• Lingvafest vás iste zaujme (24.08.2019)
• Priláka toto nových učiteľov a zamestnancov do školstva? (10.08.2019)
• Mimopetržalské deti budú za škôlky platiť viac (25.06.2019)
• Verejné vyhlásenie Spoločnosti pre predškolskú výchovu (28.05.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka
/