Dnes je: piatok 18.09.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes polooblačno, zrána chladnejšie, ale denné maximum 19 stupňov celzia

Rozbitá lávka a chýbajúce osvetlenie

Lávka Lachova- Rusovecká cesta cez Chorvátske rameno je opäť poškodená. Chýbajú drevené latky a ďalšie sú zlomené. Stav trvá už niekoľko dní.

 

Správu lávku má na starosti mestská časť, no napriek avízam obyvateľov sa nič nedeje. Lávka slúži ľuďom od roku 2009. No odvtedy sa jej zaťaženie značne zvýšilo. Pomohla tomu zastávka električky na Jungmannovej.

 

 

Lávka sa skladá z troch samostatných plávajúcich častí navzájom spojených. Strednú časť lávky je možné kedykoľvek demontovať a presunúť, čo sa dá využiť napríklad aj pri čistení ramena. Lávka je vyrobená z oceľovej konštrukcie umiestnenej na dvojkomorových oceľových plavákoch. Časť, po ktorej prechádzajú peší, je vyrobená z dreva. Náklady na jej výstavbu boli 44 tis.eur.

 

Obyvateľov ale trápi aj chýbajúce osvetlenie chodníka od zastávky spomínanej električky cez lávku po Lachovu. Magistrát má podnety z mestskej časti už od minulého volebného obdobia. V programe to mali viacerí poslanci. No magistrát hlavného mesta nedal projekt ani do tohtoročného rozpočtu.

 

Posledné informácie z hlavného mesta šokujú:  „Električková zastávka Jungmannova má byť po dobudovaní električky v Petržalke (pokračovanie električkovej trate do Janíkovho dvora) využívaná ako občasná, teda napr. v čase výluky električiek a bude nahradená novou zastávkou, ktorá sa má volať Chorvátske rameno. Od tejto novovybudovanej zastávky bude vybudovaný prístup k zastávke s verejným osvetlením a bude tiež vybudované osvetlenie aj popri Chorvátskom ramene. Mimo prác v rámci pokračovania električky v Petržalke sa chceme zaoberať osvetlením chodníka od súčasnej zastávky Jungmannova.“ Prečítali sme si v Bratislavských novinách.

 

 

Znamená to, že sa obyvatelia osvetlenia spomínaného chodníka nikdy nedočkajú. Zastávka nebude trvalá, tak chodník neosvetlia. „Ja si však myslím, že chodník bude funkčný a jeho osvetlenie je potrebné aj keby tam zastávka nebola. Ľudia využívajú túto lokalitu aj na prechádzky, venčenie. Osvetlenie potrebujeme,“ povedala nám miestna poslankyňa Iveta Plšeková.

 

 

 Notice: Undefined index: id in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 19.01.2020 | zobrazené: 696 x |


Podobné články

• Pozvánka na miestne zastupiteľstvo v Petržalke (14.09.2020)
• Výberové konanie na náčelníka Mestskej polície (12.09.2020)
• Výsadba stromov v Bratislave (08.09.2020)
• „Starosta sa nestará o školstvo v Petržalke “ tvrdia poslanci (06.09.2020)
• Bratislava je v červenom móde. Čo to znamená? (25.08.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(93)

2
(24)

3
(26)

4
(33)

5
(56)


spolu 232 hlasov
/