Dnes je: streda 27.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň colníctva

Sčítanie áut a pakovacia politika

V Petržalke parkuje každú noc približne 34 tisíc motorových vozidiel, hovorí vedenie mestskej časti na základe trojnásobného sčítania, ktoré mestská časť vykonala na prelome mája a júna.

Mimobratislavských EČV je z toho približne 15%. Sčítanie bolo vo všetkých troch prípadoch vykonané ručne, v nočných hodinách a počas pracovného týždňa. Počet motorových vozidiel, ktoré boli zaznamenané vo všetkých troch sčítaniach bol približne 23 tisíc, z toho približne 20 tisíc s bratislavskou EČV. Zvyšné vozidlá boli napočítané dvakrát alebo iba raz. Mestská časť zamestnala na toto ščítanie niekoľko desiatok ľudí. 

 

„V porovnaní s predchádzajúcimi sčítaniami, napríklad v štúdii Výskumného ústavu dopravného, počet áut stúpol. Kým v roku 2013 tento inštitút nameral v Petržalke v nočných hodinách približne 30 tisíc áut, v súčasnosti je to približne o štyri tisíc viac,“ skonštatoval Ivan Lučanič, ktorý toto sčítanie pre MČ Petržalka riadil. Ako dodal, značné množstvo áut parkovalo aj na nelegálnych miestach, pričom do celkového čísla započítavali aj tie. Počet oficiálnych parkovacích miest v Petržalke sa pohybuje podľa spomínanej štúdie aj podľa Dopravného generelu na úrovni okolo 26 tisíc.

 

„Ukazuje sa, že ak by sme zaviedli parkovací systém, ktorý uprednostní Petržalčanov, s veľkou pravdepodobnosťou by v súčasnosti v Petržalke dokázal na legálnych parkovacích miestach zaparkovať každý, kto má v našej mestskej časti trvalý pobyt,“ uviedol starosta Ján Hrčka. Preto po schválení mestskej parkovacej politiky, ktorá umožní mestským častiam fungovať v prechodnom období autonómne, pripravuje Hrčka zaviesť parkovací systém, ktorý bude zvýhodňovať Petržalčanov.

 

Dnes rokuje mestské zastupiteľstvo o zavedení pakovacej politiky v celej Bratislave. Primátor M.Vallo predkladá už niekoľko krát zmenený návrh, ktorý je úplne iný, než s akým kandidoval na primátora a ktorý mal napísaný v svojom Pláne B. Uvidíme, či sa mu dnes podarí presvedčiť poslancom mesta, aby zahlasovali za tento návrh.

 

 

Verejnosť môže sledovať rokovanie mestského zastupiteľstva online, alebo priamo v predsálí Zrkadlovej sály Primaciálneho paláca.

Zdroj: mestská časť Bratislava- Petržalka

foto: ilustračnéAutor: Petrzalcan | 27.06.2019 | zobrazené: 626 x |


Podobné články

• Kde sa bude dať ešte otestovať (26.01.2021)
• Revitalizácia Ovsištského námestia (05.01.2021)
• Budúcnosť Námestia republiky (31.12.2020)
• Bratislava má schválený rozpočet a nového čestného občana mesta (27.12.2020)
• Viete koľko vrakov odstránili tento rok v Petržalke? (22.12.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(35)

skôr áno ako nie
(17)

skôr bude horší
(16)

bude rovnaký ako rok predošlý
(16)


spolu 84 hlasov
/