Dnes je: nedeľa 29.05.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Májová kvapka za dukát stojí.

Separovať sa musíme stále učiť

Množstvo vytriedeného odpadu v rámci Bratislavy každoročne stúpa, rovnako ako prihlasovanie nových škôl do projektu Olománia. Oficiálne štatistiky sú dôkazom toho, že naučiť triediť odpad dospelých je beh na dlhé trate.

 

Pod heslom „NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“ už siedmy rok bratislavská mestská spoločnosť OLO a.s. organizuje výchovno-vzdelávací projekt Olománia, do ktorého je zapojených viac ako 23 tisíc účastníkov zo 116 materských, základných a špeciálnych škôl. Hlavným cieľom projektu je naučiť všetkých obyvateľov hlavného mesta, cez deti, správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si pojmy recyklácia, ochrana životného prostredia, triedenie odpadu a spoločenská zodpovednosť.

Od roku 2005 navštívilo počas podujatia S OLO ZADARMO DO ZOO viac ako 80 tisíc detí z bratislavských základných, materských a špeciálnych škôl. Brány zoologickej záhrady dnes otvoril pre deti zo 116 škôl, ktoré sú zapojené do projektu Olománia, jeho ambasádor, primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal. Spolu s deťmi priniesol aj on symbolickú vstupenku mrkvu, ktorú deti obohatili o  jablká, banány, kapustu a zemiaky určené pre zvieratá v ZOO.

Podmienkou bezplatného vstupu je aj tento rok aktívne zapojenie sa do súťaže v zbere papiera a plastu, ktoré sú hlavnými disciplínami projektu.

Podujatie je zaradené do projektu Olománia z dôvodu uvedomenia si dôležitosti spoločenskej zodpovednosti každého z nás, nášho postoja k prírode a má každý rok obrovský ohlas o čom svedčia aj každoročné štatistiky návštevnosti podujatia počas týchto dvoch septembrových týždňov jeho konania.

Spoločnosť OLO a.s. sa snaží v projekte učiť deti, že aj malý krok jednotlivca, malá vec, pomôže tej veľkej, zachrániť svet okolo nás. Je to o postoji človeka k sebe, k druhým či k okoliu. Táto myšlienka oslovila už 23 tisíc detí a učiteľov a do projektu sa hlásia stále nové školy. Podujatie je prvou akciou v programe Olománie v tomto školskom roku.

OLOMÁNIA je celoročná súťaž pre deti a žiakov, ktorej organizátorom je spoločnosť OLO. Jej cieľom je naučiť obyvateľov správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si témy ako recyklácia, ochrana životného prostredia, separácia odpadu a spoločenská zodpovednosť. Projekt sa modernými nástrojmi marketingovej komunikácie snaží osloviť cez najmladšiu generáciu všetkých obyvateľov hlavného mesta.  V súčasnosti  je do projektu zapojených  viac ako 23 tisíc detí zo 116 materských, základných a špeciálnych škôl  v Bratislave. Projekt aktívne podporujú významné osobnosti zo spoločenského života spisovateľ Daniel Hevier, kozmonaut Ivan Bella, herci Lukáš Latinák a Petra Polnišová, kulturologička a moderátorka Adela Vinczeová, moderátor Vlado Voštinár, olympionici Peter a Pavol Hochschornerovci, hokejista Zdeno Cíger, speváci Majk Spirit, Zuzka Smatanová, Adam Ďurica a Misha, dokumentarista Pavol Barabáš, ilustrátor Alan Lesyk, cestovateľ Ľuboš Fellner, dokumentarista sveta pod vodou Jaroslav Blaško a primátor Ivo Nesrovnal. Ďalšie informácie o projekte Olománia nájdete aj na www.olomania.sk

 Autor: Petrzalcan | 19.09.2018 | zobrazené: 1179 x |


Podobné články

• Ako Petržalka rieši nedostatok miest v škôlkach (13.04.2022)
• Nová škôlka na Turnianskej ulici pre 84 detí (20.12.2021)
• Škôlka v zóne Slnečnice (18.12.2021)
• Voľné miesta v školkach (16.09.2021)
• Aká je situácia s miestami v MŠ v Petržalke? (03.06.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(129)

Skôr nie
(67)

Určite nie
(103)

O 50% lepší
(103)


spolu 402 hlasov
/