Dnes je: štvrtok 18.10.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň za odstránenie chudoby

Útulky sa dnes predstavia pri Auparku

„Nájdite sa so zvieratkom z útulku“ pokračuje jesenným ročníkom už dnes, v sobotu 29.septembra 2018 od 10.hodiny za Auparkom v Bratislave.

Stretnú tu útulky z celého Slovenska.


Bratislavčania hľadajúci parťáka na celý život  si budú môcť nájsť psíka za asistencie odborníkov, ktorí im pomôžu pri výbere najvhodnejšieho.
Program budú moderovať Matúš Krnčok a Becca. 
Vystúpi Anita Soul, Majself, Adam Peťovský, Veronika Strapková a DJ Jay Perun.
Deti sa budú môcť zapojiť do predstavenia Paci Pac.

Akciu usporiadala Aliancie združení na ochranu zvierat, ktorá združuje 15 útulkov a občianskych združení na Slovensku.  Každoročne akciu podporuje mesto Bratislava, za ktoré s alianciou a Zvieracím ombudsmanom komunikuje Iveta Plšeková, námestníčka primátora.
Akcia má za cieľ priniesť opustené zvieratá z virtuálneho sveta sociálnych sietí do reálneho sveta, aby mali väčšiu šancu na nový domov. Vďaka jeho existencii sa podarilo útulkom a združeniam nájsť domov stovkám opustených zvierat. Vytvorilo spoločenstvo ľudí, ktorým osudy zvierat nie sú ľahostajné, sprostredkúva prepojenie myšlienok, ľudí a príbehov, vytvára puto.

 

Zvierací ombudsman, ktorý vznikol pod Alianciou združení na ochranu zvierat je neštátna inštitúcia.  Zvierací ombudsman je tu na pomoc týraným a opusteným zvieratám, ale aj kvôli snahe celkovo znížiť krutosť na Slovensku. Okrem toho sa dlhodobo angažuje v presadzovaní systémových a legislatívnych zmien, ktoré by v praxi znížili krutosti páchané na zvieratách a zabezpečili tvrdšie tresty pre tyranov. Výsledkom práce je novela zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá vstúpila do platnosti 1. septembra 2018. Posilnili sa práva zvierat a činnosť veterinárnych inšpektorov, ktorí môžu účinnejšie zasahovať pri podnetoch týrania. Zákony a osveta znamenajú menej týraných zvierat, menej zvierat v uliciach, menej v útulkoch. Násilie je len jedno a snaha o jeho zmiernenie by nás mala zjednocovať. Preto je tu Zvierací ombudsman.

 Autor: Petrzalcan | 29.09.2018 | zobrazené: 239 x |


Podobné články

• Petržalská plaváreň bilancuje 2 ročné pôsobenie (01.10.2018)
• Petržalský Seniorfest 2018 (28.09.2018)
• Kam na víkend? (15.09.2018)
• O zdieľanie bicyklov je záujem (09.09.2018)
• Deň otvorených dverí v Dome tretieho veku (05.09.2018)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

ŠK Juventa Bratislava
Iveta

ANKETA

Môže mať Bratislava primátorku?

Nie, mal by byť primátorom muž
(12)

Áno, žena by bola lepšou voľbou
(4)

Je to jedno
(6)

Neviem, nechodím voliť
(6)


spolu 28 hlasov
Spomienková
/