Dnes je: piatok 24.05.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
21 riaditeliek Materských škôl v Petržalke podalo demisiu, nesúhlasia s nezákonnými postupmi

Útulky sa dnes predstavia pri Auparku

„Nájdite sa so zvieratkom z útulku“ pokračuje jesenným ročníkom už dnes, v sobotu 29.septembra 2018 od 10.hodiny za Auparkom v Bratislave.

Stretnú tu útulky z celého Slovenska.


Bratislavčania hľadajúci parťáka na celý život  si budú môcť nájsť psíka za asistencie odborníkov, ktorí im pomôžu pri výbere najvhodnejšieho.
Program budú moderovať Matúš Krnčok a Becca. 
Vystúpi Anita Soul, Majself, Adam Peťovský, Veronika Strapková a DJ Jay Perun.
Deti sa budú môcť zapojiť do predstavenia Paci Pac.

Akciu usporiadala Aliancie združení na ochranu zvierat, ktorá združuje 15 útulkov a občianskych združení na Slovensku.  Každoročne akciu podporuje mesto Bratislava, za ktoré s alianciou a Zvieracím ombudsmanom komunikuje Iveta Plšeková, námestníčka primátora.
Akcia má za cieľ priniesť opustené zvieratá z virtuálneho sveta sociálnych sietí do reálneho sveta, aby mali väčšiu šancu na nový domov. Vďaka jeho existencii sa podarilo útulkom a združeniam nájsť domov stovkám opustených zvierat. Vytvorilo spoločenstvo ľudí, ktorým osudy zvierat nie sú ľahostajné, sprostredkúva prepojenie myšlienok, ľudí a príbehov, vytvára puto.

 

Zvierací ombudsman, ktorý vznikol pod Alianciou združení na ochranu zvierat je neštátna inštitúcia.  Zvierací ombudsman je tu na pomoc týraným a opusteným zvieratám, ale aj kvôli snahe celkovo znížiť krutosť na Slovensku. Okrem toho sa dlhodobo angažuje v presadzovaní systémových a legislatívnych zmien, ktoré by v praxi znížili krutosti páchané na zvieratách a zabezpečili tvrdšie tresty pre tyranov. Výsledkom práce je novela zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá vstúpila do platnosti 1. septembra 2018. Posilnili sa práva zvierat a činnosť veterinárnych inšpektorov, ktorí môžu účinnejšie zasahovať pri podnetoch týrania. Zákony a osveta znamenajú menej týraných zvierat, menej zvierat v uliciach, menej v útulkoch. Násilie je len jedno a snaha o jeho zmiernenie by nás mala zjednocovať. Preto je tu Zvierací ombudsman.

 Autor: Petrzalcan | 29.09.2018 | zobrazené: 438 x |


Podobné články

• Napoleón v Bratislave skončil (21.05.2019)
• Bratislavský autosalón bude silnejší a štýlovejší (30.04.2019)
• Flóra 2019 v plnom prúde (06.04.2019)
• ČSOB maratón a obmedzenia v doprave (05.04.2019)
• Budú spomínať na obete koncentračného tábora Engerau (29.03.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Myslíte si, že materské školy môžu riadiť menežéri miesto riaditeliek?

Áno, je jedno kto ich riadi
(10)

Neviem
(2)

Nie, ide o školu a tú má riadiť riaditeľ
(18)


spolu 30 hlasov
/