Dnes je: pondelok 25.03.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Deň zápasu za ľudské práva

V Bratislave pocestujete už aj RegioJetom

Vlakový dopravca RegioJet vstupuje od nedele 1. apríla 2018 do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Žlté vlaky sa tak stávajú plnohodnotnou súčasťou bratislavskej prímestskej dopravy, vďaka ktorej budú môcť obyvatelia cestovať výhodnejšie z Kvetoslavova, Miloslavova, Nových Košarísk, Rovinky po celej Bratislave na jeden cestovný lístok.

 

Integrované regionálne vlaky RegioJet budú premávať pod označením linky S70 v úseku Bratislava-Kvetoslavov. Cestujúci budú môcť využívať všetky cestovné lístky IDS BK, teda aj električenky, ktoré budú platiť aj v mestskej hromadnej doprave v spojoch Dopravného podniku Bratislava, v regionálnych vlakoch ZSSK a v regionálnych autobusoch Slovak Lines. Vo vlakoch RegioJetu bude fungovať tzv. duálna tarifa. To znamená, že cestujúci, ktorí nebudú chcieť na nový systém prechádzať, budú môcť aj naďalej cestovať s lístkami RegioJetu. Tie však budú platiť iba vo vlakoch žltého dopravcu.

 

„Preferencia koľajovej dopravy patrí medzi moje priority. Robíme všetko preto, aby sa koľajová doprava stala pre Bratislavčanov atraktívna a odľahčila tak individuálnu dopravu. Bratislava má približne 80 km nevyužívaných koľají, ktorými by mohli premávať mestské, ako aj prímestské vlaky,“ povedal primátor Hlavného mesta SR Bratislava, Ivo Nesrovnal.

„Bratislavská integrovaná doprava, koordinátor IDS BK, pripája do integrovanej dopravy historicky prvého nového dopravcu od vzniku systému v roku 2013. Budovanie nosnej koľajovej dopravy je súčasťou rozvoja integrovanej dopravy v celom Bratislavskom kraji, ktorá prináša obyvateľom atraktívnu alternatívu cestovania a navyše podporuje zdravé životné prostredie. Veríme, že vďaka lacnejšiemu a rýchlejšiemu cestovaniu vlakmi na ceste z Podunajských Biskupíc do centra Bratislavy presvedčíme ľudí, aby presadli zo svojich áut a zvolili cestovanie integrovanou verejnou dopravou,“ povedal Marian Rovenský, predseda predstavenstva Bratislavskej integrovanej dopravy, a.s., koordinátora Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

 

 

„RegioJet sa stane novou aglomeračnou železnicou, ktorú môžeme poznať napr. z neďalekej Viedne, Berlína či Prahy. Naše vlaky budú označené ako linka S70 a predpokladám, že ich začne využívať množstvo obyvateľov okrajových častí Bratislavy ako MHD, napr. takých Podunajských Biskupíc a Vrakune. Náš vstup do IDS BK prinesie ďalší impulz k tomu, aby ešte viac cestujúcich začalo využívať pri dochádzaní za prácou či školou do hlavného mesta vlakovú dopravu. Len v súčasnosti ich každé ráno privezieme do Bratislavy viac ako 3 tisíc. Počet cestujúcich sa v našich vlakoch za posledné roky zvýšil až 3,5-násobne, celkovo sme ich za posledných 6 rokov odviezli viac ako 13 miliónov,“ hovorí Radim Jančura, majiteľ spoločnosti RegioJet.

 

„V priebehu letných mesiacov plánujeme vylepšiť cestovné poriadky v regionálnej autobusovej doprave – odchody budú pravidelné, zvýši sa počet spojov a zlepší sa nadväznosť autobusov a vlakov. Zároveň pripravujeme praktickú mobilnú aplikáciu, ktorá ako jediná na Slovensku poskytne cestujúcim všetky informácie o IDS BK, cestovné poriadky zapojených dopravcov a možnosti nákupu cestovných lístkov IDS BK online. Veríme, že pripravované novinky zatraktívnia verejnú dopravu a zníži sa tak tlak na preťaženú cestnú infraštruktúru,“ zdôraznila Zuzana Horčíková, generálna riaditeľka BID, a.s., koordinátora Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

.Pred vstupom RegioJetu do IDS BK bolo nevyhnutné upraviť jeho predajné zariadenia tak, aby personál vo vlakoch vedel kontrolovať a predávať cestovné lístky IDS BK. Systém RegioJetu je dnes kompatibilný so všetkými systémami ostatných zapojených dopravcov. Bratislavská integrovaná doprava v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky aktuálne pripravuje osadenie nových označovačov cestovných lístkov na vybrané vlakové zastávky na trase Bratislava-Kvetoslavov. Aktuálne sú k dispozícií na hlavnej stanici Bratislava, na stanici Bratislava-Nové Mesto, Podunajské Biskupice a Nové Košariská. Nové označovače budú osadené postupne v čo najkratšom čase. Označovače budú okrem označenia papierových lístkov ponúkať aj možnosť nákupu elektronických lístkov z kreditu na čipovej karte. Cestujúci si súčasne môžu svoje električenky po novom predlžovať aj priamo na pobočkách RegioJetu na hlavnej stanici a na stanici Bratislava-Nové Mesto.

Svoje otázky či podnety môžu cestujúci smerovať na Infocentrum IDS BK – 0948 102 102 (denne od 8:00 do 18:00), info@bid.sk alebo zákaznícke centrum RegioJet – 02 38 10 38 44, info@regiojet.sk. K dispozícii sú aj špeciálne informačné letáky vo vozidlách a predajniach všetkých dopravcov IDS BK, kde sa cestujúci dozvedia všetky informácie o výhodnom cestovaní s RegioJetom v IDS BK.Autor: Petrzalcan | 27.03.2018 | zobrazené: 458 x |


Podobné články

• Župa sa chystá na boj proti komárom (21.03.2019)
• Parkovisko na Röntgenovej už slúži verejnosti (15.03.2019)
• Pripravte sa na zber veľkorozmerného odpadu (11.03.2019)
• Voličské preukazy pre voľbu prezidenta (26.02.2019)
• Lehotu predĺžili pre vysoký záujem (21.02.2019)

Komentáre