Dnes je: nedeľa 16.06.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes pripomíname korunováciu Ferdinanda IV. za uhorského kráľa.

Vallo so starostami o doprave

Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa včera stretol so starostami okolitých obcí, ktorých obyvatelia cestujúci do Bratislavy najviac pocítia dopravné uzávierky súvisiace s výstavbou diaľničného obchvatu D4R7 a výstavby autobusovej stanice Mlynské nivy. Cieľom stretnutia bolo ozrejmiť opatrenia hlavného mesta a nájsť spoločné riešenia aj pre okolité obce, ktoré im pomôžu dostať sa rýchlejšie a pohodlnejšie do Bratislavy.

 

Stretnutia sa zúčastnili starostky a starostovia viacerých obcí hlavne zo seneckého okresu. Primátor ich informoval o uzávierkach, ktoré v meste od 15. februára nastanú v súvislosti s výstavbou D4R7 a výstavou Mlynských nív. Najzásadnejšou zmenou pre MHD v čase dopravných obmedzení budú bus pruhy na Gagarinovej ulici smerom do aj von z mesta a obchádzková trasa ulice Mlynské Nivy, ktorá bude smerovaná po Páričkovej ulici v obidvoch smeroch. Vďaka tomu sa MHD v tomto čase stane najrýchlejším spôsobom prepravy vo všetkých kritických úsekoch v meste. Podobné opatrenia zároveň treba zabezpečiť aj v okolitých obciach, aby sa redukovalo zdržanie najmä verejnej dopravy ešte pred vjazdom do mesta. Zápchy totiž nezačínajú v Podunajských Biskupiciach ale dlho pred nimi. Zmeniť návyky a viac využívať autobusy prímestskej dopravy alebo vlaky je nielen výzvou pre dochádzajúcich do Bratislavy, ale aj pre štát, aby s organizáciou prímestskej autobusovej a vlakovej dopravy týmto obciam a vo výsledku aj Bratislave pomohol. Ľudia sú ochotní verejnú dopravu využívať viac, bohužial bez jej priority aj mimo Bratislavy a bez výrazného posilnenia spojov, sa veľký pokrok čakať nedá.

 

Okrem toho starostovia navrhli ako možné opatrenia vytvorenie konkrétnych záchytných parkovísk či vytvorenie cyklotrás, ktoré by odbremenili osobnú či verejnú dopravu smerujúcu do Bratislavy. „Dnešné stretnutie prinieslo niekoľko dobrých návrhov a riešení, ktoré by mohli okolitým obciam pomôcť s prístupom do hlavného mesta, a to najmä po 15. februári, kedy bude veľký nápor na dopravu v meste. Som rád, že so starostami máme rovnaký názor a že ho budeme aj ďalej spolu prezentovať aj riešiť. “ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.Autor: Petrzalcan | 30.01.2019 | zobrazené: 273 x |


Podobné články

• Nejasné správy z Hrčkovho Disneylandu – ochromenie materských škôl v Petržalke (24.05.2019)
• V sobotu vyrazte na Noc múzeí a galérií (17.05.2019)
• Začínajú MS v hokeji a doprava bude vyťažená (10.05.2019)
• Požiar Notre Dame ľudí zjednotí no obnova nebude jednoduchá (17.04.2019)
• Sad Janka Kráľa, výstavba na Topoľčianskej i rozvojová os Petržalky boli témami zastupiteľstva (26.03.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Vadí vám,že nie je Petržalka pokosená?

Áno, väčšina trávnikov má byť pokosená
(44)

Nie, mne to neprekáža
(19)

Je mi to jedno, ja tu len bývam
(15)


spolu 78 hlasov
/