Dnes je: pondelok 23.09.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi

Včera podvečer otvorila svoje brány verejnosti Galéria Kontajner v Petržalke

Iná, moderná, osobitá, zameraná na kvalitu kávy, nápojov i pokrmov, taká je nová kaviareň s reštauráciou a galériou v jednom na Bosákovej ulici v Petržalke.

 

Na frekventovanom mieste, aby to ľudia mali blízko či už cestou do práce, alebo z práce, len na kávu, alebo večer na vínko či dobrú večeru s priateľmi a rodinou. V modernom dizajne, ktorý odkrýva viac než tradičné podniky, odhaľuje krásu lodných kontajnerov, ktoré po skončení služby sú sami o sebe „odpadom“, ale dajú sa z nich vytvárať domy, kancelárie, kaviarne, či pouličné predajne. Interiér je vybavený „repasovaným „ nábytkom, ktorý dostal druhý život.

 

Aj téma odpadu premeneného na umenie bude prezentovaná v Galérii Kontajner. Symbolicky ju pripomína Kosatka vytvorená mladými umelcami, umiestnená vonku smerom k zastávke električky. Je z polystyrénu a dreva a pripomína nám čo všetko ovplyvňujeme každodenne vytváraním odpadov, vzdialené moria a život v nich, aj také majestátne tvory akými sú kosatky. Aj preto v Galérii Kontajner nenájdete umelé slamky, limonády sú vyrábané z čerstvých ingrediencií a vždy čerstvého ovocia a zeleniny. Mäso používané v kuchyni je domáceho slovenského pôvodu z overených chovov a vysokej kvality, rovnako tak zelenina. Káva je pražená na Slovensku a koláčiky vyrábajú priamo čerstvé v Bratislave. Z ponuky si vyberú aj vegetariáni a vegáni, nie je problém ani jedno pre celiatikov.

 

 

Miesto parkoviska pre autá nájdete tri odkladacie stojany pre bicykle. Projekt Michala Zugáreka je moderný nie len dizajnom ale aj myšlienkou a duchom. Celé prízemie s terasou je bezbariérové, zadná časť terasy je ešte v príprave a bude babyfriedly, rodiny s deťmi tu nájdu miesto na oddych aj posedenie.

 

 

Okolie Galérie Kontajner čaká ešte revitalizácia, v suchom a teplom letnom počasí sa zeleň nevysádza. No je to priorita majiteľa, ku ktorej sa zaviazal aj pri nájme pozemku od mesta. Rovnako ešte nie sú v priestore galérie diela mladých umelcov, ktoré dodá Vysoká škola výtvarných umení spolu s Galériou mesta Bratislavy až po začiatku nového školského roka.

Projekt chce ukázať, že aj v najväčšej mestskej časti Bratislavy je priestor na umenie spojené s príjemných posedením, že aj tu sa dá variť a servírovať veľmi kvalitné jedlo a nápoje z produktov slovenských fariem.

 


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 21.08.2019 | zobrazené: 364 x |


Podobné články

• Zapleť sa s remeslom (28.08.2019)
• Plaváreň opäť otvorená (12.08.2019)
• Clony na ihriskách (05.08.2019)
• Na Draždiaku sú ochranári nutní (01.07.2019)
• Prvé a bezbariérové (21.06.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno
/