Dnes je: nedeľa 19.08.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
V Čunove cez víkend prebiehajú Majstrovstvá Európy juniorov a mládeže do 23 rokov vo vodnom slalome a freestyle

Videomaping a svetelná šou na Starej radnici

Poznáte dejiny Múzea mesta Bratislavy? Poznáte toto jedno z najlepších múzeí na Slovensku? Môžete sa s ním zoznámiť hneď zajtra. Múzeum mesta Bratislavy totiž v toto roku oslavuje 150 rokov svojho založenia.

 

Príbehy sa dajú prerozprávať rôznymi spôsobmi.  Múzeum mesta sa rozhodlo pre netradičný spôsob- audiovizuálny, spojený so svetelnou šou v kombinácii so špičkovými tanečnými a opernými umelcami. Ako idú k sebe história a moderné technológie? Presvedčte sa sami.

Už tento piatok, 20.aríla o 21.00 na Hlavnom námestí v Bratislave vás čaká Videomaping- svetelná šou na Starej radnici pod taktovkou KVANT SHOW PRODUCTION s.r.o. v réžia programu Nikitu Slováka.

 

Múzeum mesta Bratislavy je najstarším múzeom s nepretržitou prevádzkou na Slovensku, ktoré dodnes sprostredkúva kultúrnu pamäť hlavného mesta SR Bratislavy. Vzniklo z iniciatívy Bratislavského okrášľovacieho spolku a mešťanostu H. Justiho. V roku 1923 prešlo ako súčasť Vedeckých ústavov mesta Bratislavy pod správu Magistrátu. Od roku 1953 je Múzeum mesta Bratislavy samostatnou inštitúciou s výnimkou rokov 1959 – 1960, keď bolo zložkou Vlastivedného ústavu mesta Bratislavy. Zriaďovateľom múzea je hlavné mesto SR Bratislava.

 

Múzeum mesta Bratislavy je zamerané na dokumentáciu dejín hospodárskeho, spoločenského, politického, kultúrneho a privátneho života v meste. V súčasnosti má v zbierkovom fonde takmer 130 000 zbierkových predmetov členených do viacerých zbierok (archeológia, farmácia, etnografia, literárny fond, numizmatika, staršie, novšie a najnovšie dejiny, umelecké remeslo, zbrane, pozostalosti Ovídia Fausta, Jána Batku a Janka Jesenského).

 

Múzeum prezentuje svoje zameranie a zbierkové predmety v 10 expozíciách. Umiestnené sú v pamiatkovo chránených objektoch v historickom centre mesta, mimo neho sa nachádza Národná kultúrna pamiatka hrad Devín a Múzeum Antická Gerulata Rusovce – Národná kultúrna pamiatka kastel Gerulata.

 

Múzeum to sú aj generácie ľudí, ktorí prispeli svojim prínosom do bohatej histórie samotného múzea. Ich zbierkotvorná činnosť, kultúrno-historické pôsobenie posunulo Múzeum mesta Bratislavy na inštitúciu nielen ochraňujúcu a zachovávajúcu, ale aj vzdelávaciu. Za existenciou 150 ročného Múzea mesta Bratislavy treba hľadať 150 rokov podpory a uchovávania kultrúno-historického dedičstva Bratislavy s presahom na Slovensko a zahraničie.Autor: Petrzalcan | 19.04.2018 | zobrazené: 203 x |


Podobné články

• „Na kultúru dávame opäť viac“ (11.07.2018)
• Vierslava Svetlík a Belehrad v Bratislave (09.07.2018)
• Na Vyšehradskej už v novom (02.07.2018)
• Deň otvorených dverí v Archíve mesta Bratislavy (28.06.2018)
• Na Tyršovo nábrežie sa opäť vráti rytiersky turnaj (24.06.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Obliehanie Bratislavy Napoleonom 2017

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post starostu Petržalky?

Vladimír Bajan
(22)

Ľudmila Farkašovská
(26)

Oliver Kríž
(19)

Ján Hrčka
(11)

Elena Pätoprstá
(14)

Tatiana Kratochvílová
(9)

Ján Bučan
(11)

Marián Greksa
(15)

Nejdem voliť
(10)

nevyhovuje mi žiaden kandidát
(26)


spolu 163 hlasov
/