Dnes je: pondelok 18.11.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Novembrová hmla zhasína slnko.

Videomaping a svetelná šou na Starej radnici

Poznáte dejiny Múzea mesta Bratislavy? Poznáte toto jedno z najlepších múzeí na Slovensku? Môžete sa s ním zoznámiť hneď zajtra. Múzeum mesta Bratislavy totiž v toto roku oslavuje 150 rokov svojho založenia.

 

Príbehy sa dajú prerozprávať rôznymi spôsobmi.  Múzeum mesta sa rozhodlo pre netradičný spôsob- audiovizuálny, spojený so svetelnou šou v kombinácii so špičkovými tanečnými a opernými umelcami. Ako idú k sebe história a moderné technológie? Presvedčte sa sami.

Už tento piatok, 20.aríla o 21.00 na Hlavnom námestí v Bratislave vás čaká Videomaping- svetelná šou na Starej radnici pod taktovkou KVANT SHOW PRODUCTION s.r.o. v réžia programu Nikitu Slováka.

 

Múzeum mesta Bratislavy je najstarším múzeom s nepretržitou prevádzkou na Slovensku, ktoré dodnes sprostredkúva kultúrnu pamäť hlavného mesta SR Bratislavy. Vzniklo z iniciatívy Bratislavského okrášľovacieho spolku a mešťanostu H. Justiho. V roku 1923 prešlo ako súčasť Vedeckých ústavov mesta Bratislavy pod správu Magistrátu. Od roku 1953 je Múzeum mesta Bratislavy samostatnou inštitúciou s výnimkou rokov 1959 – 1960, keď bolo zložkou Vlastivedného ústavu mesta Bratislavy. Zriaďovateľom múzea je hlavné mesto SR Bratislava.

 

Múzeum mesta Bratislavy je zamerané na dokumentáciu dejín hospodárskeho, spoločenského, politického, kultúrneho a privátneho života v meste. V súčasnosti má v zbierkovom fonde takmer 130 000 zbierkových predmetov členených do viacerých zbierok (archeológia, farmácia, etnografia, literárny fond, numizmatika, staršie, novšie a najnovšie dejiny, umelecké remeslo, zbrane, pozostalosti Ovídia Fausta, Jána Batku a Janka Jesenského).

 

Múzeum prezentuje svoje zameranie a zbierkové predmety v 10 expozíciách. Umiestnené sú v pamiatkovo chránených objektoch v historickom centre mesta, mimo neho sa nachádza Národná kultúrna pamiatka hrad Devín a Múzeum Antická Gerulata Rusovce – Národná kultúrna pamiatka kastel Gerulata.

 

Múzeum to sú aj generácie ľudí, ktorí prispeli svojim prínosom do bohatej histórie samotného múzea. Ich zbierkotvorná činnosť, kultúrno-historické pôsobenie posunulo Múzeum mesta Bratislavy na inštitúciu nielen ochraňujúcu a zachovávajúcu, ale aj vzdelávaciu. Za existenciou 150 ročného Múzea mesta Bratislavy treba hľadať 150 rokov podpory a uchovávania kultrúno-historického dedičstva Bratislavy s presahom na Slovensko a zahraničie.Autor: Petrzalcan | 19.04.2018 | zobrazené: 579 x |


Podobné články

• Zomrel Karel Gott, čestný občan Bratislavy (02.10.2019)
• Biela noc potrvá celý víkend (27.09.2019)
• Na Magio pláži aj s knihami a divadlom (30.07.2019)
• Prešporský umelec pop-artu (05.06.2019)
• Prebuďte sa s knihou (20.03.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Ako ste spokojní s čistotou v Petržalke? Oznámkujte ako v škole:

1
(43)

2
(22)

3
(35)

4
(44)

5
(49)


spolu 193 hlasov
/