Dnes je: nedeľa 23.02.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň sesterstva

Voľba hlavného kontrolóra rozhádala Vallovcov

Prvý konflikt medzi Vallo teamom ( Progresívne Slovensko a Spolu) je na svete. Zdrojom konfliktu je voľba hlavného kontrolóra mesta Bratislavy. Po tom, čo sa tohto postu vzdal doterajší hlavný kontrolór Peter Šinály, vypísalo mesto výberové konanie.

 

Do neho sa prihlásilo viacero kandidátov, medzi nimi aj neúspešný kandidát na primátora mesta tiež na post župana Ján Mrva, bývalý starosta Vajnor. Spomedzi 12 kandidátov napokon poslanci vybrali Mariána Miškanina. Poslanci ho zvolili na 6 rokov.

Reakcie na sociálnych sieťach prišli okamžite:

„Tak nám dnes teamvallospolu a progresivneslovensko zvolili do funkcie prakticky neodvolateľného hlavného kontrolóra mesta Bratislava smeráckeho nominanta Mariána Miškanina (kandidáta na starostu Petržalky za Smer, HZD a SNS, riaditeľa úradu za Milana Ftáčnika, v súčasnosti riaditeľa Špeciálneho daňového úradu pre vybrané subjekty) . Verejná debata či so Smerom alebo bez Smeru po parlamentných voľbách naberá nové jasnejšie kontúry. Metamorfóza Smeru/ákov do nového šatu sa stáva neodškriepiteľnou realitou,“  napísala starosta Karlovej Vsi, poslankyňa mesta Dana Čahojová, ktorá sa od prvých dní voči dnešnému primátorovi vyhradila.

„ Progresívne zastupiteľstvo Bratislavy si zvolilo za mestského kontrolóra Smeráka. Žiadne prekvapenie  Bratislavčania, iba sa vyjasnilo že - Progresívne Slovensko a Valloteam sú vlastne SMER a keďže je po voľbách zvykajme si. Toto by lepšie nerozganizoval ani p. Borgula. Ich kandidát mal vyhrať už v prvom kole, ale niektorí poslanci si spomenuli, že tento pán tu už pôsobil za Smeráckeho primátora ako riaditeľ magistrátu. No a vo veľkej politike by sa už ľudia nemali nechať oklamať.... Moju ponuku dlhoročných samosprávnych skúseností prijalo 9 poslancov začo im pekne ďakujem a je na čom stavať Bratislavčania a zobuďme sa“, pridal sa ku kritike aj neúspešný kandidát Ján Mrva.

 

 

Dnes sa vyjadrilo aj  predsedníctvo SPOLU - občianska demokracia k zvoleniu M. Miškanina za hlavného kontrolóra Bratislavy:

"Po rozhovoroch s poslancami mestského zastupiteľstva Bratislavy zvolenými za našu stranu sa dnes predsedníctvo SPOLU - občianska demokracia rozhodlo vyjadriť nesúhlas s voľbou Mariána Miškanina do funkcie hlavného kontrolóra Bratislavy. Jeho úzka naviazanosť na politickú stranu SMER či jeho ostatné pôsobenie na politicky citlivej pozícii riaditeľa Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty ho diskvalifikuje na túto funkciu, aj keby bol formálne najkvalifikovanejším kandidátom. Spolupráca so stranou SMER a jej nominantmi nie je pre SPOLU prijateľná."

 

Jozef Uhler : „Teraz som zvedavý či bude mať Beblavý rovnaký meter ako pred štyrmi rokmi, keď ma vylúčili za to, že som neposlúchol ako mám hlasovať.“

 

Kto je Marián Miškanin a prečo sa stal predmetom sporu?

V období, keď bol starostom Petržalky Milan Ftáčnik, bol Marián Miškanin riaditeľom miestneho úradu Petržalka. V roku 2010 neúspešne kandidoval na post starostu Petržalky. Keď sa stal Milan Ftáčnik primátorom, vybral si  M.Miškanina za   riaditeľa kancelárie primátora.

Následne z magistrátu mesta odišiel a pracoval na  Finančnej správe SR, kde podľa informácií pôsobí ako riaditeľ Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty dodnes.

Nie všetci poslanci si myslia, že M.Miškanin je „Smerákom“. Nie je členom žiadnej strany. Mnohí si myslia, že ako odborník môže byť dobrým kontrolórom mesta.

V každom prípade táto voľba rozhádala koalíciu na meste. Na ťahu je primátor. Podpíše uznesenie o voľbe hlavného kontrolóra?Autor: Petrzalcan | 27.04.2019 | zobrazené: 853 x |


Podobné články

• Terasy a schodiská sú problém (20.02.2020)
• Verejnosť môže pripomienkovať ďalší strategický materiál (17.02.2020)
• Petržalka sa vraj blíži k Fekišovciam (12.02.2020)
• Poslanci Teamu Vallo odmietli hlasovať o lokalitách na výstavbu nájomných bytov v Petržalke (06.02.2020)
• Mesto vytvorilo pozíciu stavebného ombudsmana (01.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Súhlasíte so stavaním bytov v lokalite Šustekova, Sosnova a Viedenská cesta?

Nie, ani jedna lokalita nie je dobrá
(39)

Nesúhlasím s lokalitami Šustekova a Sosnova
(37)

Súhlasím s výstavbou v týchto lokalitách
(30)


spolu 106 hlasov
/