Dnes je: štvrtok 19.07.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Veľa hríbov v júli sýpky nenaplní.

Začal sa budovať centrálny park Petržalky

Po rokoch núteného čakania a príprav, investor Petržalka City, a.s. oživuje územie pri Chorvátskom ramene – medzi Rusovskou a Romanovovou ul., ktoré, najmä z dôvodu petržalskej električky nebolo možné až doteraz rozvíjať.

 

V tejto lokalite už investor vybudoval bytový dom ako jeden z architektonicky najvýraznejších objektov Petržalky. Tentokrát, oproti, na druhom brehu ramena, začína svoje aktivity neobvykle veľkorysým spôsobom – investíciami určenými pre verejnosť s nekomerčným charakterom.

 

Vďaka tomu, že sa na riešení aktívne podieľali všetci členovia komisie, ktorá investície v tomto území schvaľuje – poslanci havného mesta: Ľ. Farkašovská, M. Greksa, O. Kríž, B. Kaliský a E. Pätoprstá a najmä vďaka predsedníčke komisie – námestníčke primátora I. Plšekovej a jej odhodlaniu zmeniť žalostne pasívny stav územia v prospech občanov, vybuduje Petržalka City pozdĺž celého Chorvátskeho ramena Mestský park ako súčasť idey Centrálneho parku Petržalky.

“Centrálny park v Petržalke je najväčším snom Petržalčanov. Doteraz najviac ľudí podporilo  túto myšlienku a ja som sa rozhodla,že pre vznik centrálneho  parku urobím všetko, čo je v mojich silách. V tomto roku otvoríme prvú časť parku a verím, že nech pride ktokoľvek po nás, bude v tomto pokračovať,” povedala Iveta Plšeková.

 

Park vznikne postupne, vo fázach, podľa jednotlivých funkčných zón a po dokončení si návštevníci budú môcť užiť oddych v ňom, vo forme cvičenia pri vode (Outdoor fitness), kultúrnych podujatí (Hyde park), regulovaného výbehu psov a mnohých ďalších prvkov a častí, pričom v každej z nich bude možné obdivovať záhradnú architektúru, parkové umenie, umelecké artefakty, úžitkové prvky a pod., vo vysoko kultivovanej forme.

 

Prvou fázou je Detský svet – časť určená pre zábavu, športovanie a oddych deti všetkých vekových kategórií na rozsiahlej ploche 0,5ha. Atraktívne hracie zóny a prvky sú zasadené v prírode parku tak, aby boli zachované pôvodné, zdravé rastliny v maximálnej možnej miere, tie budú doplnené výsadbou kvalitných drevín. Bez spolupráce s vedením mestskej časti a starostom V. Bajanom, ktorý sa za tento zámer dlhodobo zasadzoval, by idea parku zostala iba na papieri. Teraz v príprave

realizácie je zo strany mestskej časti prísľub veľmi pružnej kooperácie a podpory. Investor zahrnul do spolupráce taktiež občianske združenia ako je Petržalský okrášľovací spolok, Združenie domových samospráv a pod.

 

Po dokončení Detskej zóny parku chce Petržalka City vybudovať lávku cez Chorvátske rameno s ambíciou vytvorenia výnimočného architektonického prvku Petržalky, synergizujúceho atraktívne oddychové zóny na oboch brehoch ramena. Postup prípravy a realizácie parku bude možné sledovať na internete a všetky dôležité informácie budú pravidelne uverejňované v Petržalčanovi a lokálnych novinách.

Info a foto : Petržalka city


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 18.03.2018 | zobrazené: 12991 x |


Podobné články

• Čo by ste mali vedieť o Zbernom dvore OLO (16.07.2018)
• 25 rokov pomoci zvieratám (12.07.2018)
• Letná hudobná električka (08.07.2018)
• Farmári v Petržalke (20.06.2018)
• Medveď Filip si zaslúži nový výbeh (12.06.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Cintorín z 1.sv.vojny Petržalka Kopčany

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post primátora Bratislavy?

Ivo Nesrovnal
(20)

Matúš Vallo
(16)

Václav Mika
(21)

Ján Mrva
(6)

Caroline Lišková
(8)

Imrich Béreš
(3)

zatiaľ nevidím dobrého kandidáta
(13)

nepôjdem voliť
(10)

vyberám si spomedzi týchto kandidátov, ale ešte neviem
(18)


spolu 115 hlasov
/