Dnes je: štvrtok 13.12.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Lucie do Vianoc každá noc má svoju moc. Petržalka sa dnes prebudila do mrazivého rána.

Začal sa budovať centrálny park Petržalky

Po rokoch núteného čakania a príprav, investor Petržalka City, a.s. oživuje územie pri Chorvátskom ramene – medzi Rusovskou a Romanovovou ul., ktoré, najmä z dôvodu petržalskej električky nebolo možné až doteraz rozvíjať.

 

V tejto lokalite už investor vybudoval bytový dom ako jeden z architektonicky najvýraznejších objektov Petržalky. Tentokrát, oproti, na druhom brehu ramena, začína svoje aktivity neobvykle veľkorysým spôsobom – investíciami určenými pre verejnosť s nekomerčným charakterom.

 

Vďaka tomu, že sa na riešení aktívne podieľali všetci členovia komisie, ktorá investície v tomto území schvaľuje – poslanci havného mesta: Ľ. Farkašovská, M. Greksa, O. Kríž, B. Kaliský a E. Pätoprstá a najmä vďaka predsedníčke komisie – námestníčke primátora I. Plšekovej a jej odhodlaniu zmeniť žalostne pasívny stav územia v prospech občanov, vybuduje Petržalka City pozdĺž celého Chorvátskeho ramena Mestský park ako súčasť idey Centrálneho parku Petržalky.

“Centrálny park v Petržalke je najväčším snom Petržalčanov. Doteraz najviac ľudí podporilo  túto myšlienku a ja som sa rozhodla,že pre vznik centrálneho  parku urobím všetko, čo je v mojich silách. V tomto roku otvoríme prvú časť parku a verím, že nech pride ktokoľvek po nás, bude v tomto pokračovať,” povedala Iveta Plšeková.

 

Park vznikne postupne, vo fázach, podľa jednotlivých funkčných zón a po dokončení si návštevníci budú môcť užiť oddych v ňom, vo forme cvičenia pri vode (Outdoor fitness), kultúrnych podujatí (Hyde park), regulovaného výbehu psov a mnohých ďalších prvkov a častí, pričom v každej z nich bude možné obdivovať záhradnú architektúru, parkové umenie, umelecké artefakty, úžitkové prvky a pod., vo vysoko kultivovanej forme.

 

Prvou fázou je Detský svet – časť určená pre zábavu, športovanie a oddych deti všetkých vekových kategórií na rozsiahlej ploche 0,5ha. Atraktívne hracie zóny a prvky sú zasadené v prírode parku tak, aby boli zachované pôvodné, zdravé rastliny v maximálnej možnej miere, tie budú doplnené výsadbou kvalitných drevín. Bez spolupráce s vedením mestskej časti a starostom V. Bajanom, ktorý sa za tento zámer dlhodobo zasadzoval, by idea parku zostala iba na papieri. Teraz v príprave

realizácie je zo strany mestskej časti prísľub veľmi pružnej kooperácie a podpory. Investor zahrnul do spolupráce taktiež občianske združenia ako je Petržalský okrášľovací spolok, Združenie domových samospráv a pod.

 

Po dokončení Detskej zóny parku chce Petržalka City vybudovať lávku cez Chorvátske rameno s ambíciou vytvorenia výnimočného architektonického prvku Petržalky, synergizujúceho atraktívne oddychové zóny na oboch brehoch ramena. Postup prípravy a realizácie parku bude možné sledovať na internete a všetky dôležité informácie budú pravidelne uverejňované v Petržalčanovi a lokálnych novinách.

Info a foto : Petržalka city


FotogalériaNotice: Undefined index: id in /nfsmnt/hosting1_1/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/files/aktuality.php on line 69

Autor: Petrzalcan | 18.03.2018 | zobrazené: 13231 x |


Podobné články

• Bosoráctva a iné zvyky na Luciu (13.12.2018)
• Začína Noc lampášov 2018 (07.12.2018)
• Pre niekoho prvé, pre niekoho posledné (06.12.2018)
• OLO tento rok odviezlo takmer 4 500 ton bio odpadu z hnedých zberných nádob (03.12.2018)
• Unikátny kalendár o premenách Starého mosta alebo od Prešporka k Bratislave (02.12.2018)

Komentáre