Dnes je: sobota 18.01.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnešné ráno v Petržalke sneženie, pozor na klzké chodníky a schodiská.

Zachránil dieťatko v Petržalke

príbeh, ktorý nenechal ľahostajným nikoho z nás. Príbeh, ktorý ukazuje, aké dôležité byť profesionálmi, ale mať aj srdce na pravom mieste. našli sme ho na stránkach polície, kam napísala suseda policajta, ktorý sa stal hrdinom dňa.

 

"Dobrý deň, chcela by som poukázať na jeden prípad, ktorý sa stal v Petržalke, ktorého účastníkom bol náš sused - policajt. Dozvedela som sa o tom až teraz, ale podľa mňa si zaslúži pozornosť. Niekedy v marci v minulom roku 2019 tento sused pri náhodnej kontrole našiel v bezdomoveckom brlohu maličké bábätko, ktoré malo asi 16 dní. 

 

Jeho rodičia nikde neboli, v tom brlohu sa s ním nachádzali len cudzí ľudia, ktorí oň nejavili záujem, ležalo tam hladné, uzimené, v príšerných nehygienických podmienkach. Keď som to počula, až mi prešiel mráz po chrbte, lebo také malé dieťatko ešte nemá žiadnu imunitu, a nielenže by nemalo prísť do styku so žiadnymi cudzími ľuďmi, ale už vôbec by nemalo byť umiestnené v absolútne nevyhovujúcich podmienkach, v špine a bez tepla, kde mohlo dostať nejaký zápal alebo infekciu. 

 

Náš sused si chvalabohu toto dieťa všimol a okamžite začal jednať, boli privolaní záchranári a aj sociálka (všetka česť patrí aj sociálnej pracovníčke, ktorá sa snažila o okamžitý príjem novorodenca do domova, hoci bola noc a tak bolo skoro nemožné sa dovolať). Keď prišla matka dieťaťa, ukázalo sa, že je silná schizofrenička a so slovami nech sa postará štát dieťatko odovzdala. V súčasnosti už je chlapček adoptovaný a som šťastná, že dostal druhú šancu na dobrý život.

 

Preto by som takto verejne rada vyjadrila nášmu susedovi aspoň veľké ďakujem a popriala veľa síl pri ďalšom výkone služby".

 

MY VYJADRUJEME JEDNO VEĽKÉ POĎAKOVANIE  KRISTIÁNOVI MOLNÁROVI Z OO PZ PETRŽALKA-SEVER.Autor: Petrzalcan | 03.01.2020 | zobrazené: 453 x |


Podobné články

• Na hraniciach sa štrajkuje (13.01.2020)
• Vzniká obchodný dom TPD (12.01.2020)
• Čo by ste o kŕmení vtákov mali vedieť (28.12.2019)
• Počas Vianoc narastá množstvo odpadu (26.12.2019)
• Nová linka bude jazdiť do Hainburgu (22.12.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Súhlasíte so zvýšením dane z nehnuteľnosti v Bratislave?

áno, je to potrebné, daň bola nízka
(40)

nie, ide o dramatický krok vedenia mesta
(62)

neviem, nezaujímam sa o to
(22)


spolu 124 hlasov
/