Dnes je: streda 26.01.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Svätý Pavol jasný, prináša rok šťastný.

Začínajú MS v hokeji a doprava bude vyťažená

Nasledujúce dva týždne bude Bratislava  žiť hokejom.  Spolu s organizátormi MS 2019 mesto prijala niekoľko opatrení. Tu sú:

 

Cestovanie do Bratislavy AUTOM

Ak sa fanúšikovia rozhodnú do hlavného mesta cestovať autom, na jeho odstavenie a zaparkovanie môžu využívať záchytné parkoviská. Na ceste z Trnavy odporúčame využiť záchytné parkovisko na Zlatých pieskoch. Veľmi blízko sa nachádza i záchytné parkovisko v areáli bývalých technických služieb na Technickej ulici. Odtiaľ bude k štadiónu premávať kyvadlová autobusová linka. Ďalšie záchytné parkovisko sa nachádza na Tyršovom nábreží a štvrté parkovisko organizátori umiestnili do Dúbravky k štadiónu ŠKP. Z oboch parkovísk môžu fanúšikovia na presun k štadiónu využívať električkové linky MHD, ktoré majú navyše so vstupenkou na hokejový zápas bezplatne.

Pre fanúšikov z Českej republiky sú prioritne určené záchytné parkoviská v Dúbravke pri štadióne ŠKP a tiež parkovisko na Tyršovom nábreží na brehu rieky Dunaj.

Záchytné parkoviská 2019 IIHF MS

Tyršovo nábrežie - 250 osobných vozidiel a 30 autobusov

futbalový štadión ŠKP Dúbravka - 295 osobných vozidiel a 25 autobusov

Zlaté piesky - 350 osobných vozidiel a 30 autobusov

bývalé Technické služby (Technická ulica) - 250 osobných vozidiel

 

Ako sa dostať zo záchytných parkovísk k štadiónu?

Záchytné parkovisko Dúbravka, štadión ŠKP - električková linka 4 zo zastávky Horné Krčace smer Zlaté piesky po zastávku Odbojárov,

záchytné parkovisko Zlaté piesky - električková linka 4 zo zastávky Zlaté piesky smer Dúbravka po zastávku Odbojárov,

záchytné parkovisko Trnávka, Technická ul. - kyvadlová autobusová linka H z parkoviska priamo k Zimnému štadiónu,

záchytné parkovisko Tyršovo nábrežie (Petržalka, pri Starom moste) - električkové linky 1 a 3 zo zastávky Sad Janka Kráľa, Divadlo Aréna (smer Hlavná stanica, Rača) s prestupom na zastávke Šafárikovo námestie na linku 4 smer Zlaté piesky po zastávku Odbojárov. V opačnom smere linka 4 zo zastávky Odbojárov s prestupom na zastávke Mariánska na linku 3 smer Petržalka.

Časť pravého pruhu na Bajkalskej ulici od Národného futbalového štadióna po ZŠ Kalinčiakova bude vyhradený pre zájazdové autobusy na nástup a výstup fanúšikov a tiež pre vozidlá TAXI, ktoré budú fanúšikov voziť na zápasy MS.

 

So vstupenkou na zápas MHD bezplatne

Držitelia vstupeniek na hokejové zápasy šampionátu môžu v deň konania zápasu s touto vstupenkou cestovať MHD bezplatne. Bezplatne môžu MHD cestovať aj akreditovaní účastníci šampionátu.

Zimný štadión Ondreja Nepelu je dostupný od najbližších zastávok MHD:

Zimný štadión - linky 39, 53, 61, 63, 74, 78, 204, 205, 207 - priamo pred budovou Zimného štadióna,

Odbojárov - linky 2, 4 - krátky peší presun (cca 300 metrov) po ulici Odbojárov,

Bajkalská - linky 75 98 a regionálne autobusové linky Slovak Lines - krátky peší presun (cca 450 metrov) po Trnavskej ceste.

Fanzóna pre hokejových fanúšikov bude zriadená na Trnavskom mýte pri výškovej budove Istropolisu priamo pri prestupnom uzle MHD Trnavské mýto a len cca 700 metrov od Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Nachádzajú sa tu zastávky liniek 2, 4, 8, 9, 39, 51, 53, 61, 63, 64, 68, 74, 78, 201, 204, 209.

Ako cestovať zo staníc a letiska: z Hlavnej stanice priamou linkou 61 po zastávku Zimný štadión, alebo priamou linkou 2 po zastávku Odbojárov, zo železničnej stanice Bratislava-Nové Mesto priamou linkou 2 po zastávku Odbojárov, zo železničnej stanice Bratislava-Petržalka linkou 80 zo zastávky ŽST Petržalka pred staničnou budovou s prestupom na konečnej Kollárovo námestie na linku 207 k Zimnému štadiónu, linkami 93 a 94 zo zastávky ŽST Petržalka na Panónskej ceste s prestupom na zastávke Zochova na linku 39 k Zimnému štadiónu (smer Súhvezdná) linkou 93 zo zastávky ŽST Petržalka na Panónskej ceste s prestupom na konečnej Hlavná stanica na linku 61 k Zimnému štadiónu (smer Letisko), z Autobusovej stanice Nivy priamou linkou 205 zo zastávky Autobusová stanica pri výškovej budove VÚB (peší presun okolo staveniska novej stanice) po zastávku Zimný štadión, alebo priamou linkou 78 zo zastávky Twin City (peší presun po Továrenskej ulici) po zastávku Zimný štadión,

z Letiska M. R. Štefánika priamou linkou 61 po zastávku Zimný štadión

 

Posilnená MHD

Dopravný podnik zabezpečí počas šampionátu posilnenie električkovej, trolejbusovej, aj autobusovej dopravy. Zabezpečený bude aj presun fanúšikov z vlakovej stanice na zimný štadión posilnenými električkami. Dispečing dopravného podniku bude taktiež operatívne po ukončení zápasov posilňovať spoje MHD vloženými vozidlami do premávky MHD. Podrobné informácie o premávke MHD počas majstrovstiev nájdete na: https://www.dpb.sk/sk/sprava/majstrovska-sveta-v-ladovom-hokeji-2019-mhd-na-vstupenku-zadarmo-a-posilnenie-spojov

 

Parkovanie pre obyvateľov v okolí zimného štadióna

MČ Ružinov vydáva pre obyvateľov v okolí Zimného štadióna O. Nepelu rezidentské karty, aby mali zabezpečené parkovanie. Týka sa všetkých ulíc v MČ Bratislava-Ružinov v lokalite ohraničenej Jégeho, Trnavskou, Bajkalskou, Záhradníckou. Autá pri vstupe do zóny bude kontrolovať polícia a zároveň bude mestská polícia robiť aj ďalšie pravidelné kontroly. Viac informácií nájdte na: http://www.ruzinov.sk/sk/aktuality/view/parkovanie-pocas-ms-v-hokeji.Autor: Petrzalcan | 10.05.2019 | zobrazené: 1029 x |


Podobné články

• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)
• V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland (01.09.2021)
• Skutočná Sahara vám učarí na celý život (18.08.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(23)

Skôr nie
(11)

Určite nie
(17)

O 50% lepší
(23)


spolu 74 hlasov
/