Dnes je: štvrtok 19.07.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Veľa hríbov v júli sýpky nenaplní.

Zahráte si ping pong?

Stolný tenis ako jeden z najmasovejších, najrýchlejších a najpopulárnejších športov u nás i vo svete oslavuje od roku 2015 World Table Tennis for all Day, Svetový deň stolného tenisu pre všetkých, ktorý je vyhlásený na 6. apríla.

Do osláv sa v roku 2018 sa prvýkrát prihlásilo aj Slovensko s výzvou „Ideme hrať ping – poooooong“.  Petržalka nebude na takomto podujatí chýbať. Prvé podujatie v rámci tohto projektu sa bude konať v ZŠ Tupolevova 14. apríla.

Cieľom projektu je podporiť športovanie detí pravidelným hraním stolného tenisu na školách a v rodinách, osloviť čo najširšie masy ľudí všetkých vekových kategórií, aby prišli hrať stolný tenis, vyzvať ľudí, aby stolný tenis zaradili medzi športové aktivity, ktoré tvoria nevyhnutnú súčasť zdravého životného štýlu, prilákať k stolnému tenisu fanúšikov aj tých, ktorí nikdy nešportovali, zvýšiť popularitu a záujem širokej verejnosti o tento šport na Slovensku, prispieť k masovému rozvoju stolného tenisu

Minulý rok  sa zaregistrovalo na Svetový deň stolného tenisu pre všetkých 453 podujatí v 93 krajinách sveta. Tento rok sa na Slovensku plánuje do projektu zapojiť 139 škôl, CVČ či DSS a neuveriteľných 11 706 účastníkov. Ambasádorkou projektu na Slovensku je Alica Chladeková – Grofová, najúspešnejšia stolná tenistka v histórii Slovenska, držiteľka 20 medailí z MEJ, ME a MS, vicemajsterka sveta.
Zahrať si v ZŠ Tupolevoa môže každý, kto hrá stolný tenis a má záujem zapojiť sa do tohto projektu. Petržalská samospráva už oslovila základné školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, vítaní sú ale zástupcovia aj ostatných škôl a vlastne všetci Petržalčania. Zahrať si teda 14. apríla od 8.00 do 16.00 h môže ktokoľvek s kýmkoľvek, mestská časť v spolupráci ZŠ Tupolevova zabezpečí priestory, stoly, rakety a loptičky.
Záujemcovia sa môžu hlásiť do 8. apríla na e-mailovej adrese robert.schnurmacher@petrzalka.sk.

Text: mestská časť Bratislava- petržalka

 foto: ilustračnéAutor: Petrzalcan | 23.03.2018 | zobrazené: 264 x |


Podobné články

• Petržalský futbal oslavuje (10.06.2018)
• O rok budú v Bratislave majstrovstvá sveta v hokeji (23.05.2018)
• Petržalčania „preplávali“ až do Popradu (15.05.2018)
• Medailové úspechy Juventy (11.05.2018)
• V nedeľu sa pobeží Národný beh Bratislava - Devín (13.04.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post primátora Bratislavy?

Ivo Nesrovnal
(20)

Matúš Vallo
(16)

Václav Mika
(21)

Ján Mrva
(6)

Caroline Lišková
(8)

Imrich Béreš
(3)

zatiaľ nevidím dobrého kandidáta
(13)

nepôjdem voliť
(10)

vyberám si spomedzi týchto kandidátov, ale ešte neviem
(18)


spolu 115 hlasov
/