Dnes je: sobota 23.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pokračuje antigénové testovanie aj v Petržalke

Zákaz konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách

Podľa všeobecne záväzného nariadenia je na území Bratislavy platí od roku 2014 zákaz požívania alkoholických nápojov na verejnosti, a to v blízkosti škôl, kostolov, zdravotníckych zariadení, na detských ihriskách a zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

V rámci Petržalky bolo donedávna zakázané požívať alkohol v 17 lokalitách, najmä na námestiach, parkoviskách a priestranstvách pred nákupnými centrami. V máji tohto roka schválili poslanci všeobecne záväzné nariadenie o zákaze požívania alkoholu na verejnosti, v ktorom pribudol zoznam ďalších lokalít, na ktoré sa tento zákaz vzťahuje

Aby nariadenie neostalo iba na papieri, mestská časť sa rozhodla robiť v problémových lokalitách osvetu a v spolupráci s mestskou políciou spúšťa v týchto dňoch kampaň s cieľom informovať občanov, ako môžu postupovať v prípade, keď budú svedkami porušenia nariadenia.

Mestská časť s mestskou políciou budú občanov informovať prostredníctvom letákov umiestnených na prevádzkach, v blízkosti ktorých najčastejšie dochádza k porušovaniu prijatého nariadenia

 

V spomínanom všeobecne záväznom nariadení pribudlo viac ako 30 lokalít v Petržalke so zákazom verejného popíjania, medzi nimi aj terasy bytových domov, ktoré sú podľa polície najproblémovejšími, preto podliehajú kontrolám najčastejšie.

Samotná kontrola v teréne nie je v tomto prípade pre policajné hliadky jednoduchá. Priestupok musí byť podľa zákona spoľahlivo zaznamenaný, napríklad na fotografii alebo zázname z kamerového systému. Polícia však disponuje prístrojmi na zisťovanie prítomnosti alkoholu či už z dychu alebo výparov z fliaš. Ak sa prítomnosť alkoholu potvrdí, policajt môže na mieste uložiť blokovú pokutu do výšky 33 eur.

Mestskej polícii budú nápomocní inšpektori verejného poriadku miestneho úradu vykonávajúci preventívnu a dohľadávaciu činnosť. Kompletné znenie všeobecne záväzného nariadenia nájdete na stránke mestskej časti.

Zdroj: mestská časť Bratislava- PetržalkaAutor: Petrzalcan | 20.06.2020 | zobrazené: 566 x |


Podobné články

• Revitalizácia Ovsištského námestia (05.01.2021)
• Budúcnosť Námestia republiky (31.12.2020)
• Bratislava má schválený rozpočet a nového čestného občana mesta (27.12.2020)
• Viete koľko vrakov odstránili tento rok v Petržalke? (22.12.2020)
• Petržalka čistí parkoviská (17.12.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Hitler pri bunkri

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(32)

skôr áno ako nie
(14)

skôr bude horší
(13)

bude rovnaký ako rok predošlý
(13)


spolu 72 hlasov
/