Dnes je: utorok 20.10.2020 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika: Mnoho dažďa v októbri, mnoho vetrov v decembri.

Zákaz konzumácie alkoholu na verejných priestranstvách

Podľa všeobecne záväzného nariadenia je na území Bratislavy platí od roku 2014 zákaz požívania alkoholických nápojov na verejnosti, a to v blízkosti škôl, kostolov, zdravotníckych zariadení, na detských ihriskách a zastávkach mestskej hromadnej dopravy.

V rámci Petržalky bolo donedávna zakázané požívať alkohol v 17 lokalitách, najmä na námestiach, parkoviskách a priestranstvách pred nákupnými centrami. V máji tohto roka schválili poslanci všeobecne záväzné nariadenie o zákaze požívania alkoholu na verejnosti, v ktorom pribudol zoznam ďalších lokalít, na ktoré sa tento zákaz vzťahuje

Aby nariadenie neostalo iba na papieri, mestská časť sa rozhodla robiť v problémových lokalitách osvetu a v spolupráci s mestskou políciou spúšťa v týchto dňoch kampaň s cieľom informovať občanov, ako môžu postupovať v prípade, keď budú svedkami porušenia nariadenia.

Mestská časť s mestskou políciou budú občanov informovať prostredníctvom letákov umiestnených na prevádzkach, v blízkosti ktorých najčastejšie dochádza k porušovaniu prijatého nariadenia

 

V spomínanom všeobecne záväznom nariadení pribudlo viac ako 30 lokalít v Petržalke so zákazom verejného popíjania, medzi nimi aj terasy bytových domov, ktoré sú podľa polície najproblémovejšími, preto podliehajú kontrolám najčastejšie.

Samotná kontrola v teréne nie je v tomto prípade pre policajné hliadky jednoduchá. Priestupok musí byť podľa zákona spoľahlivo zaznamenaný, napríklad na fotografii alebo zázname z kamerového systému. Polícia však disponuje prístrojmi na zisťovanie prítomnosti alkoholu či už z dychu alebo výparov z fliaš. Ak sa prítomnosť alkoholu potvrdí, policajt môže na mieste uložiť blokovú pokutu do výšky 33 eur.

Mestskej polícii budú nápomocní inšpektori verejného poriadku miestneho úradu vykonávajúci preventívnu a dohľadávaciu činnosť. Kompletné znenie všeobecne záväzného nariadenia nájdete na stránke mestskej časti.

Zdroj: mestská časť Bratislava- PetržalkaAutor: Petrzalcan | 20.06.2020 | zobrazené: 425 x |


Podobné články

• Debarierizácia priechodov v Petržalke (18.10.2020)
• Konečne sa podarilo (17.10.2020)
• Starostovia i primátor nesúhlasia s rušením mestských častí (09.10.2020)
• Zaujíma vás budúcnosť Kapitulského Dvora? (29.09.2020)
• Nový developerský projekt pri Draždiaku (27.09.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Akou známkou by ste ohodnotili prácu starostu Jána Hrčku?

1
(129)

2
(34)

3
(37)

4
(44)

5
(71)


spolu 315 hlasov
/