Dnes je: štvrtok 14.11.2019 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň diabetu

Zavri mobil, sleduj cestu!

Na cestách pribúda zrážok v dôsledku sledovania mobilu. Či už ide o chodcov, vodičov a dokonca aj cyklistov. Niektoré nehody sú spôsobené aj tým, že účastník konania počúval hudbu cez slúchadlá a nepočul akékoľvek výstražné signály a trúbenie.

 

Aj v Petržalke na križovatke Bosákovej a Jantárovej sa mnohí chodci snažia bez dôsledného zhodnotenia dopravnej situácie prebiehať cez cestu i pred prichádzajúcou električkou. Nejeden šofér električky mal už dočinenia s nepozornými chodcami. Mnohí z nich mali tiež na ušiach slúchadlá či v ruke mobil.

Jednou posledných takýchto nehôd bola zrážka chlapca s električkou. Chlapec sa venoval mobilnému telefónu a nesledoval dopravnú situáciu,  vstúpil priamo do jazdnej dráhy prechádzajúcej električky. Vodič električky nemal šancu zrážke zabrániť. Zranenia chodca boli len strede ťažké. Na základe podobných nešťastí sa  slovenská polícia rozhodla spustiť rozsiahlu kampaň a v rámci nej zverejnila video, ktoré bolo spočiatku označované na internete za kontroverzné.

Polícia v posledných týždňoch poukazuje na nepozornosť chodcov. Preventívne upozorňuje, že telefonovanie, sledovanie hier na mobile alebo tablete odvádza chodcovu pozornosť a je pomerne častou príčinou nehôd, ktorých účastníkmi sú práve chodci. Rovnako nebezpečné je hlasné počúvanie hudby cez slúchadlá.

Príkladom nepozornosti  sú aj zo susedného Česka. V Nemecku sú podľa štatistík mobily najčastejšou príčinou dopravných nehôd.

Na internete sa v posledných dňoch diskutuje aj o novom videu Polície SR, kde policajt vytrhne chodkyni slúchadla. Link na video:  https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/524011-chodci-nesleduju-okolie-policia-vyzyva-k-pozornosti/

Video je súčasťou kampane, ktorou chce polícia upozorniť, že chodci sú nielen najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky, ale aj často robia také chyby, ktoré ich stoja život.Autor: Petrzalcan | 30.08.2019 | zobrazené: 293 x |


Podobné články

• Záchranca zo Sibíri (14.11.2019)
• V Rusovciach sa začali práce v parku pri kaštieli (08.11.2019)
• Dlhodobé dopravné obmedzenie (03.11.2019)
• Spomienka v Petržalke Kopčanoch (31.10.2019)
• Opatrenie spojené so sviatkami Všetkých svätých (30.10.2019)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Ako ste spokojní s čistotou v Petržalke? Oznámkujte ako v škole:

1
(38)

2
(20)

3
(27)

4
(41)

5
(36)


spolu 162 hlasov
/