Dnes je: streda 20.01.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň migrantov a utečencov

Zmeny MHD v Bratislave

Od nedele 13.decembra príde v MHD v hlavnom meste k viacerým zmenám, prinášame sumarizáciu noviniek.

 

Linka 208 na pôvodnej trase

Linku 208 sa vracia na pôvodnú trasu Mliekarenská - Prievozská – Svätoplukova – Záhradnícka – Kollárovo námestie - Hodžovo námestie - Šulekova. Interval bude cez pracovné dni 15 minút a cez víkendy každých 30 minút. Obnoví sa tým spojenie Trenčianskej ulice s centrom mesta.

Na Mlynské nivy sa vrátia aj ostatné pôvodné linky

Budú tam jazdiť všetky linky, ktoré tam pôvodne premávali pred rekonštrukciou. Výsledkom bude oveľa vyššia kapacita spojov MHD k autobusovej stanici a obnovujeme aj priame spojenie autobusovej stanice a Medickej záhrady s Hodžovým námestím.

Linka 212: Cintorín Vrakuňa - Prievozská - Autobusová stanica - Medická záhrada - Hodžovo námestie - Pod stanicou - Kramáre - Červený most

Linka 205: už nebude zachádzať na zastávku Špitálska pri Medickej záhrade. Namiesto nej zastávku obslúži linka 212, ktorá jazdí častejšie a v oboch smeroch.

Linka N72: Dolné hony, Čiližská - Prievozská - Autobusová stanica - Medická záhrada - Hodžovo námestie.

Električky sa vrátia na Americké námestie

Linka 3 sa vráti na svoju pôvodnú trasu, obojsmerne medzi zastávkami Račianske mýto a Špitálska pôjde priamo po Radlinského ulici a cez Americké námestie, pričom obslúži zastávky Americké námestie a Blumentál.

Linka 9 už nebude obsluhovať „občasnú“ zastávku na Vazovovej ulici.

Cestovné poriadky autobusov

Vylepšenia nastanú na linkách 29, 50, 52, 56 a 70. Na základe vyhodnotenia jazdných časov zbieraných palubnými počítačmi vozidiel upravil Dopravný podnik jazdné doby na linkách 29, 50 a 70 medzi niektorými zastávkami, takže cestovný poriadok bude presne reflektovať aktuálnu prevádzku.

Pri linkách 52 a 56 sa upravilo zachádzanie k obchodným centrám vo Vajnoroch a v Rači podľa ich aktuálnej otváracej doby tak, aby neskoro večer už nemuseli autobusy zbytočne zachádzať k zatvoreným obchodom.

Autobus 52 bude nadväzovať na vlaky IDS BK

Pre cestujúcich z regiónov do mestskej časti Vajnory a späť upravuje nadväznosť medzi autobusom 52 a vlakmi linky S60 na trase Galanta - Senec - Bratislava. Pri tvorbe cestovného poriadku Dopravný podnik počítal so zmenou železničného grafikonu a pokiaľ to bolo možné, autobusy s vlakmi  sa snažili previazať tak, aby cestujúci pri prestupe čakali na ďalší spoj len cca 4 - 10 minút. Autobus 52 odvezie cestujúcich zo Stanice Vajnory ďalej do centra Vajnôr, Východného a do Rače. Interval medzi spojmi je 20 - 30 minút.

Obnovenie pôvodnej trasy linky 57

Linka 57 bude premávať z Depa Jurajov dvor na Žabí majer vrátane všetkých jej doterajších zastávok. Spoje linky budú nadväzovať na električky linky 4 na zastávke Jurajov dvor.

Menia sa názvy niektorých zastávok

Na väčšine liniek dochádza k zmene cestovného poriadku bez zmeny odchodov z dôvodu úpravy názvov niektorých zastávok. Podrobný zoznam a rozdelenie podľa mestských častí nájdete na: https://dpb.sk/sk/sprava/upravujeme-nazvy-zastavok

Zdroj: Dopravný podnik mesta BratislavyAutor: Petrzalcan | 14.12.2020 | zobrazené: 220 x |


Podobné články

• Čo sa môže s testami a čo bez testu? (19.01.2021)
• Ako sa mení parkovacia politika? (13.01.2021)
• Aké obmedzenia platia od dnes (01.01.2021)
• Silvester bez ohňostroja (29.12.2020)
• Kde jazdíme na bicykloch? (07.12.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Veríte, že rok 2021 bude lepší rok predošlý?

áno, určite
(27)

skôr áno ako nie
(14)

skôr bude horší
(11)

bude rovnaký ako rok predošlý
(12)


spolu 64 hlasov
/