Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Ako zvýšiť zlepšiť svoju imunitu
Dnes je: štvrtok 25.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Ako zvýšiť zlepšiť svoju imunitu

Často sa nás pacienti pýtajú, ako si môžu zlepšiť imunitu. Najmä v čase jesenných či jarných viróz a prechladnutí. Téma je aktuálne aj v čase pandémie covidu.

Na prvom mieste je zdravý životný štýl. Redukcia nadváhy, obmedzenie sacharidov v strave a dostatok pohybu na čerstvom vzduchu. Nie je nič horšie ako pacient s nadváhou, konzumujúci veľa sacharidov a s minimom pohybu. To nevyrovná žiadny liek ani výživový doplnok.

No a potom sú tu doplnky, ktoré naozaj vedia pomôcť v čase sezónnych viróz a prechladnutí. Jedným z nich je Imunoglukán. Majú schopnosť aktivovať imunitné bunky a odpoveď organizmu na napadnutie baktériami a vírusmi.

Imunoglukan sa získava z hlivy ustricovej.  V krajinách Ázie sa hliva ustricová teší obľube už dlhý čas. Je považovaná za zázračnú hubu zdravia a dlhovekosti. Ide o drevokaznú hubu rastúcu na kmeňoch listnatých drevín po celom svete.

Najdôležitejšou látkou je pleuran, ktorý pozitívne vplýva na imunitu. Okrem toho hliva ustricová má vysoký obsah vitamínov skupiny B a D, obsahuje vitamín C a ďalšie minerály (vápnik, meď, chróm, zinok a selén). Obsahuje tiež vlákninu, ktorá najmä z húb pomáha ešte viac čistiť črevá a zlepšovať trávenie. Pre milovníkov bielkovín je zaujímavá informácia, že  hliva obsahuje nenasýtené mastné kyseliny a esenciálne aminokyseliny.

Komplexný výživový doplnok obsahujúci prírodné látky echinacea, hliva, reishi, ženšen, šišiak, rakytník, laktobacily, vitamín C, vitamín B6, kys. listová a zinok.

Takže ako vplýva imunoglukán na naše zdravie? 1. ide o podporu obranyschopnosti organizmu a 2. dodanie energie pri vyčerpanosti.

Ak vás v poslednej dobe trápia časté infekcie horných a dolných dýchacích ciest, zápaly všetkého druhu, pravdepodobne sa prejavuje vaša oslabená imunita. Tento stav spôsobuje aj celkovú telovú slabosť, nadmernú únavu a nedostatok energie nielen na boj s chorobami ale i na bežné činnosti.

Posilňujúcim vplyvom na imunitu človeka zabezpečuje lepšiu obranyschopnosť proti parazitom, ktoré telo napádajú. Znižuje napríklad náchylnosť na choroby spôsobené mikroorganizmami, infekciami, zápalmi i plesňami. Nie je len prípravkom, ktorý by ste mali užívať ako prevenciu, ale pomáha aj pri práve prebiehajúcom ochorení. Vtedy napomáha k rýchlejšiemu uzdraveniu a pri liečbe antibiotikami vplýva na rast probiotických baktérii.

Stres a vyťaženosť trápi v dnešnej dobe väčšinu z nás. To má za následok oslabenie tela, únavu, nesústredenosť. Tento stav obyčajne predchádza vážnejším ochoreniam.

Imunoglukán obnovuje energiu,  blahodárne vplýva pri akútnej únave celého organizmu, zvýšenej psychickej i fyzickej záťaži a zmierňuje dopad každodenného stresu.

Vďaka obsahu špeciálnej látky mavinolín dokáže znižovať vysokú hladinu cholesterolu v krvi.

Imunoglukan má podľa odborníkov vysoký výkon aj ako podporné liečivo pri chemoterapii či ožarovaní. Preto je vhodný aj pre onkopacientov.

Okrem tabliet existuje aj Imunoglukan P4H krém, čo je kozmetický prípravok určený na ochranu a regeneráciu kože. Intenzívne hydratuje a regeneruje pokožku. Je vhodný taktiež na suchú a atopickú pokožku.

Imunoglukan sirup je vhodný aj pre deti na každodenné užívanie v prípade celkového oslabenia organizmu. Sirup zvykne mať aj príjemné príchute špeciálne pre najmenších..

Kúru s Imunoglukanom je vhodné začať už od 1.septembra, aby po mesiaci užívania bola naša imunita natoľko silná, že dokáže odolávať sezóne viróz a jesenných prechladnutí. To isté je dobré urobiť v januári, aby vo februári sme boli zdravší a bezpečne preplávali obdobím  jarných prechladnutí.

.

MUDr.Iveta Plšeková, obvodný lekárAutor: Petrzalcan | 27.08.2021 | zobrazené: 1722 x |


Podobné články

• Covid nezmizol. Je tu a vždy bude (16.10.2023)
• Ako na močové infekcie (13.06.2023)
• Darujte krv (20.05.2023)
• Preventívne prehliadky zachraňujú životy. (28.04.2023)
• Sedavý život = cesta k zdravotným problémom (09.12.2022)

Komentáre