Dnes je: utorok 18.01.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Januárové dažde, siatinám nešťastie.

Bratislavskí mladí športovci priniesli domov cenné kovy

V piatok sa vrátila slovenská výprava mládeže do 16 rokov z izraelského Jeruzalema, kde sa zúčastnila International children games 2018, tzv.olympijských hier mládeže.

Výpravu tvorili mladí športovci z Bratislavy: plavci, atléti a volejbalové družstvo dievčat spolu so svojimi trénermi a pod vedením námestníčky primátora pre kultúru, vzdelávanie a šport MUDr. Ivety Plšekovej.

 

„Naši mladí športovci ukázali čo v nich je. Prinášajúci si skvelé zážitky z ihrísk, nové skúsenosti, videli zaujímavé mesto, mládežníkov z 38 krajín sveta a niektorí si privážajú skvelé umiestnenia. Som veľmi rada, že sme im umožnili zúčastniť sa tohto veľkolepého podujatia a zmerať si sily v celosvetovej konkurencii, “ povedala nám Iveta Plšeková.

 

Martina Cibulková sa nestratila ani v medzinárodnej konkurencii amerických, európskych či silných ázijských plavcov. Domov si priniesla dve strieborné a jednu zlatú medailu.

Volejbalistky si napokon prinášajú domov síce nepopulárne 4.miesto, ale mnoho skúseností a zážitkov, čo zúžitkujú v ďalšom tréningu.

Naši atléti si napokon prinášajú dve strieborné medaily v skoku do výšky a to konkrétne Róbert Rufini a Simona Tichá.

 

International children games začali písať svoju históriu pred 50 rokmi, 5. júna 1968, sa v slovinskom Celje , kde sa uskutočnili prvé medzinárodné detské hry.

Práve z iniciatívy učiteľa  telesnej výchovy profesora Metoda Klemenca sa stretli mladí muži a ženy športovci vo veku 12 až 15 rokov z deviatich rôznych európskych miest v Celje, aby súťažili v prvých disciplínach.

 

V súčasnosti je podujatie uznávaným a podporovaným Medzinárodným olympijským výborom. Tento rok si ICG pripomína 50 výročie vzniku, preto bola v Celje odhalená pamätná tabuľa a vydaná špeciálna jubilejná poštová známka.

 

50 ročník sa uskutočnil v izraelskom Jeruzaleme, ktorý sa ukázal ako výborný hostiteľ a krásne mesto plné tradícií, ale aj modernej tváre.

Jeruzalem je naše partnerské mesto. Rozvíja sa neuveriteľným spôsobom a ja som mala možnosť s primátora hlavného mesta hovoriť o ich histórii, ale aj súčasnosti. Zhodli sme sa, že šport a zmysluplné trávenie času deťmi je dôležitou úlohou, ktorej sa samosprávy nesmú vzdať. Jeruzalem tiež obrovsky zapracoval na tom, aby sa návštevníci cítili v ňom dobre a bezpečne,“ dodala na záver Iveta Plšeková, námestníčka primátora.Autor: Petrzalcan | 07.08.2018 | zobrazené: 1393 x |


Podobné články

• Športovisko na Hrobákovej (17.10.2021)
• Nová bežecká dráha (21.08.2021)
• PumpPark otvorený (29.07.2021)
• Prenájom športovej haly na Prokofievovej ulici (30.03.2021)
• Petržalka by mohla mať nové športoviská (23.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(20)

Skôr nie
(11)

Určite nie
(16)

O 50% lepší
(19)


spolu 66 hlasov
/