Dnes je: streda 20.10.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Svetový deň osteoporózy

Čo robí Pyco, keď nemoderuje a nevarí?

Petržalka je známa aj tým, že v nej žije veľa ľudí s vysokoškolským vzdelaním a má údajne najvyššiu vzdelanostnú štruktúru na Slovensku. Mnohých mladých pred rokom 1989 doviala do Petržalky nutnosť. Tu boli voľné byty. Čo Vás doviedlo do Petržalky? Bola to voľba z rozumu, alebo ste nad tým vtedy nepremýšľali?

 

Ja som sa do Petržalky dostal ako sotva štvorročný. Rodičia sa s dvomi súrodencami presťahovali z okolia Trnavy do Bratislavy, kde som sa narodil a prvé roky života som prežil  v časti Dolné Hony resp. Podunajských Biskupiciach. S príchodom najmladšieho brata sme sa sťahovali do Petržalky, kvôli novému a väčšiemu bytu.

 

Býva sa Vám v Petržalke dobre? Neplánujete ako mnohí nájsť si svoj vlastný dom?

O dome v ktorom by som prežíval denný režim veľmi nesnívam, vyžaduje si  príliš veľa pozornosti a investícií.  Tým že som nikdy nežil v dome ale v bytoch,  dom vnímam skôr ako rekreačnú alternatívu a automaticky si ho predstavujem mimo mesta, či vidieckej zástavby. V lese alebo v horách.

 

Stratili ste sa nám z obrazoviek a odrazu Vás nachádzame na pultoch kníhkupectiev. Plánovali ste vydať knihu? Prečo práve o varení?

Vareniu sa venujem dlhšie ako moderovaniu a nápad s knihou prišiel celkom spontánne, keď som zistil že budem asi polroka bez akejkoľvek práce. Vymyslel som si teda vlastný džob a nič lepšie sa mi stať nemohlo. Zo všetkého čo som za posledné roky urobil, som najviac hrdý práve na „MOJE JEDLO“.

 

Čo robí Martin Pyco Rausch ak nemoderuje a nevarí?

Presne to, čo chýba vystresovaným ľuďom ktorí nemajú na nič čas. Snažím sa žiť najpomalšie ako sa len dá, snažím sa veľa spávať, jesť, čítať a len tak si užívať život bez pocitu že musím byť neustále produktívny, zarábať alebo sa za niečim hnať.

 

Máte v Petržalke aj svoje obľúbené miesta kam chodievate?

Ja nevnímam kde je ešte Petržalka a kde nie. Mám rád západoslovenský kraj pretože je to miesto odkiaľ mám všetku svoju krv a gény. V Bratislave  sa mi páči ale nikdy som sa neudieral do pŕs a nepreceňoval ju. Je to malé mesto postkomunistického bloku, ktoré však napreduje, má svoje za a proti a patrím sem.

 

Doprava, parkovanie, málo zelene, ihriská, športoviská, aquapark, toto sú všetko témy, o ktorých sa hovorí, že treba v Petržalke riešiť. Ak by ste mohli, čo by ste poradili miestnym poslancom, alebo starostovi, že by mali v Petržalke vyriešiť? Alebo vybudovať. Čo Petržalke chýba?

Všetko čo ste spomenuli na začiatku, je čiastočný alebo absolútny problém. Zeleň mi chýba najviac a myslím že ak by konečne vznikli kvalitné a dobre naplánované cyklotrasy naprieč Petržalkou a celým mestom, mnoho ľudí by nesadalo do áut. Je  veľmi smutné že sa na bicykli neraz plynulejšie dostanem do centra Viedne než za rodičmi na druhú stranu Petržalky. A určite podporím kastračné programy pre pouličné mačky a psov.

 

Máte domáceho miláčika?

Mám dvoch. Adoptoval som si najdúchov z ulice: čiernu mačku a bieleho kocúra.

 

Keď je niekto „z dohľadu“, tak niečo pripravuje. Platí to aj o Vás? Začínate niečo nové?

Pred rokom to platilo aj o mne. Momentálne však naozaj len odpočívam a chystám sa  po dlhých rokoch na prvú lyžovačku.. .

 

 

 

 

 Autor: Petrzalcan | 25.03.2013 | zobrazené: 3727 x |


Podobné články

• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)
• V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland (01.09.2021)
• Skutočná Sahara vám učarí na celý život (18.08.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Stihne podľa vás mesto vybudovať 2.etapu električky do Petržalky?

Áno, určite
(20)

Skôr nie
(13)

Určite nie
(16)

Len čiastočne
(11)


spolu 60 hlasov
/