Dnes je: piatok 12.08.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň mládeže

Dotácie na kontajnerové stojiská

Aj v mestskej časti Bratislava-Petržalka sú stále kontajnerové stojiská, ktoré vzhľadom a kvalitou nespĺňajú potreby 21. storočia. Preto je pri ich modernizácii dôležité myslieť na viaceré možné pozitíva a výhody. Veď okrem zabezpečenia prístupu výlučne pre obyvateľov daného bytového domu, môžu zabrániť aj rozfúkaniu odpadkov po okolí či vytvoriť estetickejší a zelenší priestor.

Výška dotácie pre jeden projekt v roku 2022 je 5000 EUR a požiadať o ňu môže spoločenstvo vlastníkov bytov i právnická osoba do 30. septembra 2022. Stále však platí, že jednou z kľúčových podmienok získania dotácie je vlastnícky vzťah k pozemku, na ktorom dané stojisko stojí.

Samospráva odporúča najskôr kliknúť na online kataster nehnuteľností. Ak nemá váš správca potrebné formality na poriadku, vedia vám s tým pomôcť na samospráve na mestskej časti, napísať môžete napríklad na e-mail podnety@petrzalka.sk alebo WhatsApp.

DOTÁCIU MÔŽETE POUŽIŤ NA: nákup materiálov na vybudovanie kontajnerového stanovišťa; stavebné a konštrukčné práce; vytvorenie vegetačnej strechy alebo inej zelenej plochy.

Práve v súvislosti so zavádzaním zberu kuchynského bioodpadu v gescii OLO – odvoz a likvidácia odpadu, bratislavského magistrátu a našej samosprávy vzniká možnosť pristúpiť ku vhodnej reorganizácii kontajnerových stojísk.

Ak vám napríklad používaním hnedých nádob na kuchynský bioodpad klesne množstvo komunálneho odpadu, čiernych nádob budete potrebovať menej. V týchto prípadoch môžete svojho správcu požiadať o odstránenie nepotrebných kusov, prípade doplnenie tých, ktorých je naopak málo.

Pre zvýšenie efektivity však k takejto reorganizácii odporúčame pristúpiť až po dokončení distribúcie nádob na kuchynský bioodpad a spustení jeho odvozu v celej Petržalke, aby bolo jasné aj v praxi, ako na tom naozaj sme a či naozaj produkujeme menej smetí pre spaľovne a skládky. VIAC INFO o zbere kuchynského bioodpadu nájdete na PETRZALKA.sk/kuchynskyodpad.

Zdroj: mestská časť

foto: ilustračnéAutor: Petrzalcan | 13.06.2022 | zobrazené: 423 x |


Podobné články

• Nová investícia (27.01.2022)
• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)
• V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland (01.09.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(174)

Skôr nie
(94)

Určite nie
(137)

O 50% lepší
(137)


spolu 542 hlasov
/