Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Dotácie na kontajnerové stojiská
Dnes je: štvrtok 25.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Dotácie na kontajnerové stojiská

Aj v mestskej časti Bratislava-Petržalka sú stále kontajnerové stojiská, ktoré vzhľadom a kvalitou nespĺňajú potreby 21. storočia. Preto je pri ich modernizácii dôležité myslieť na viaceré možné pozitíva a výhody. Veď okrem zabezpečenia prístupu výlučne pre obyvateľov daného bytového domu, môžu zabrániť aj rozfúkaniu odpadkov po okolí či vytvoriť estetickejší a zelenší priestor.

Výška dotácie pre jeden projekt v roku 2022 je 5000 EUR a požiadať o ňu môže spoločenstvo vlastníkov bytov i právnická osoba do 30. septembra 2022. Stále však platí, že jednou z kľúčových podmienok získania dotácie je vlastnícky vzťah k pozemku, na ktorom dané stojisko stojí.

Samospráva odporúča najskôr kliknúť na online kataster nehnuteľností. Ak nemá váš správca potrebné formality na poriadku, vedia vám s tým pomôcť na samospráve na mestskej časti, napísať môžete napríklad na e-mail podnety@petrzalka.sk alebo WhatsApp.

DOTÁCIU MÔŽETE POUŽIŤ NA: nákup materiálov na vybudovanie kontajnerového stanovišťa; stavebné a konštrukčné práce; vytvorenie vegetačnej strechy alebo inej zelenej plochy.

Práve v súvislosti so zavádzaním zberu kuchynského bioodpadu v gescii OLO – odvoz a likvidácia odpadu, bratislavského magistrátu a našej samosprávy vzniká možnosť pristúpiť ku vhodnej reorganizácii kontajnerových stojísk.

Ak vám napríklad používaním hnedých nádob na kuchynský bioodpad klesne množstvo komunálneho odpadu, čiernych nádob budete potrebovať menej. V týchto prípadoch môžete svojho správcu požiadať o odstránenie nepotrebných kusov, prípade doplnenie tých, ktorých je naopak málo.

Pre zvýšenie efektivity však k takejto reorganizácii odporúčame pristúpiť až po dokončení distribúcie nádob na kuchynský bioodpad a spustení jeho odvozu v celej Petržalke, aby bolo jasné aj v praxi, ako na tom naozaj sme a či naozaj produkujeme menej smetí pre spaľovne a skládky. VIAC INFO o zbere kuchynského bioodpadu nájdete na PETRZALKA.sk/kuchynskyodpad.

Zdroj: mestská časť

foto: ilustračnéAutor: Petrzalcan | 13.06.2022 | zobrazené: 1849 x |


Podobné články

• Mrazivo a veterno tento týždeň (07.01.2024)
• Sviatok všetkých svätých a Dušičky sú tu (31.10.2023)
• Vrecká na bioodpad v Petržalke (26.08.2023)
• Pred 104 rokmi sa Petržalka stala súčasťou Československa (16.08.2023)
• Zlé správy po voľbách (20.02.2023)

Komentáre