Dnes je: utorok 30.11.2021 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň rómskeho jazyka

Juventa ponúka šport i tanec pre šikovné deti

Hľadáte ten správny šport pre vaše dieťa? Niečo zaujímavé, dynamické, možno aj základ pre všetky ostatné športy? Jednoznačne gymnastika...alebo tanec?

Klub modernej gymnastiky a showdance Juventa v bratislavskej Petržalke robí nábor šikovných detí práve teraz. 

Moderná gymnastika je čisto ženský šport. Gymnastky môžu svoju zostavu predvádzať ako jednotlivkyne alebo v spoločných skladbách, kde súčasne cvičí pätica gymnastiek. V poslednom období si získava obľubu aj cvičenie vo dvojici prípadne trojici. Kým súťaže jednotlivkýň prebiehajú predovšetkým počas jarných mesiacov, v jesennom období dominujú spoločné skladby. Naše pretekárky sa zapájajú do všetkých týchto súťaží. Každoročne tak vytvárame niekoľko zostáv jednotlivkýň, dvojíc a trojíc, spoločných skladieb. Klub modernej gymnastiky Juventa už niekoľko rokov pracuje s deťmi z celej Bratislavy a sídli v Petržalke. Mladé gymnastky sú úspešné nie len na Slovensku, ale aj na medzinárodných podujatiach a niektoré odchovankyne sú dnes v reprezentácii Slovenska. (úspechy klubu tu: https://juventa.webnode.sk/moderna-gymnastika/)
Klub každú jeseň robí nábor nových detí a dáva šancu všetkým, ktorí majú nie len talent, ale predovšetkým trpezlivosť a chuť.

Show dance je výrazový tanec, ktorého hlavnou odlišnosťou od ostatných tancov je stvárňovanie istého deja. Tanečníkovou dôležitou úlohou je priblížiť porote a divákom myšlienku, emócie a príbeh, ktorý sa rozhodol tanečne spracovať. V show dance využívame množstvo tanečných štýlov a techník, dokonca aj akrobaciu. Podľa počtu tanečníkov pohybujúcich sa v súlade s hudbou poznáme sólové choreografie, duá, skupiny (3-7 tanečníkov) a formácie (8-24 tanečníkov). Vo veľkej obľube sú predovšetkým formácie, kde všetci spoločne ťahajú za jeden koniec... jeden veľký kolektív - jedna veľká choreografia.

Juvenťáčky pravidelne každý rok dosahujú skvelé výsledky na Majstrovstvách SR a úspechy dosiahli aj na Majstrovstvách Európy a sveta. (Dosiahnuté úspechy tu: https://juventa.webnode.sk/show-dance/)

 

Ak vás ponuka oslovila, neváhajte. Dohodnite si termín svojej skúšobnej hodiny, samozrejme zadarmo. A ak sa Vám bude páčiť, zapíšete sa. Nepremeškajte túto príležitosť, ktorá sa naskytne vždy začiatkom nového školského roka.


FotogalériaAutor: Petrzalcan | 05.09.2019 | zobrazené: 2193 x |


Podobné články

• Športovisko na Hrobákovej (17.10.2021)
• Nová bežecká dráha (21.08.2021)
• PumpPark otvorený (29.07.2021)
• Prenájom športovej haly na Prokofievovej ulici (30.03.2021)
• Petržalka by mohla mať nové športoviská (23.02.2020)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Chorvátske rameno

ANKETA

Stihne podľa vás mesto vybudovať 2.etapu električky do Petržalky?

Áno, určite
(66)

Skôr nie
(36)

Určite nie
(45)

Len čiastočne
(35)


spolu 182 hlasov
/