Dnes je: utorok 18.01.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Januárové dažde, siatinám nešťastie.

Kiska versus Fico

Prezidentské voľby sa blížia a ani my sa nevyhneme tejto téme. Veď v Petržalke žije nemálo voličov, ktorí môžu rozhodnúť kto bude prezidentom SR.

 

V utorok vyšiel v Novom Čase platený inzerát, resp.článok, v ktorom prezidentský kandidát a predseda vlády Róbert Fico podával niekoľko svojich postrehov aj ku kandidátovi Andrejovi Kiskovi. V texte nie je spomenuté jeho meno, no obsah článku je namierený proti tomuto protikandidátovi.

Je evidentné, že Smer má veľký strach z kandidáta, ktorý doteraz v politike nebol a nie je zapletený do žiadnych politických obchodov ani rozhodnutí, ktoré boli v posledných 20 rokoch prijímané parlamentnými stranami.

 

Okrem iného R.Fico hovorí, že : „V EÚ niet krajiny, kde by prezident pred nástupom do funkcie nemal žiadne politické skúsenosti,“ píše sa na úvod krátkeho textu.

Potom nasleduje porovnanie s lietadlom, do ktorého „by sme si nesadli, ak by ho pilotoval človek, čo ho v živote predtým neriadil“.

 

My prinášame odpoveď Andreja Kisku na tento článok:

Predseda vlády a prezidentský kandidát mi venoval celostranovú inzerciu v Novom čase. Pýta sa, či bude Slovensko európsky unikát, ak by ma občania zvolili za prezidenta.

 

V prvom rade: my už sme európsky unikát. Európa nepozná prípad, kedy by predseda vlády v polovici svojho funkčného obdobia kandidoval na prezidenta. A všetky ústavné a iné dôležité funkcie v štáte v rukách nominantov jednej-jedinej politickej strany - to by bol tiež európsky unikát.

 

Predovšetkým som ale presvedčený, že občania si želajú obnoviť dôveru v štát, tu u nás doma, na Slovensku. S tým treba začať, a prezidentské voľby sú šanca. Kandidujem na prezidenta, ktorý bude žiadať od vlády a parlamentu, aby riešili skutočné problémy skutočných ľudí.

 

Predseda vlády a prezidentský kandidát vládnej strany často hovorí aj o stabilite štátu. Mám o nej inú predstavu: podľa mňa skutočná stabilita štátu vzniká tak, že politici počúvajú ľudí, registrujú ich starosti, ich oprávnenú nespokojnosť. Ale najmä konajú a nedovolia, aby krajina stagnovala ako u nás, bohužiaľ v niektorých oblastiach aj upadala.

 

Naozaj si myslím, že skutočnú stabilitu nebudeme mať vtedy, keď ju vyhlásia predstavitelia jednej politickej strany. Keď sa na nej dohodnú na nejakom zasadnutí vlády. Ale keď budú politici vo vláde a v parlamente riešiť skutočné problémy skutočných ľudí.

 

Áno, nikdy som nebol nebol na summite prezidentov alebo premiérov, tak ako predseda vlády šiel svojho času tiež prvýkrát na summit EÚ, a vymenil dovtedajších oveľa skúsenejších slovenských politikov. To nie je európsky unikát - taký je normálny život.

 

Ponúkam však inú skúsenosť, moje každodenné strety s nefungujúcim štátom, tak ako to pociťujú ľudia každý deň. Ponúkam moju vlastnú predstavu o prezidentovi, ktorý bude ľudí motivovať a spájať, a nie rozdeľovať. Kandidujem na prezidenta, ktorý chce obnoviť dôveru v štát, krok za krokom, pretože dnes je nedôvera ľudí v štát obrovská. Pomaly, ale isto európsky unikátna.

 

Andrej Kiska

 

Kandidát na prezidenta SR

 Autor: Petrzalcan | 05.03.2014 | zobrazené: 1853 x |


Podobné články

• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)
• V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland (01.09.2021)
• Skutočná Sahara vám učarí na celý život (18.08.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS8 Hřbitov

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(20)

Skôr nie
(11)

Určite nie
(16)

O 50% lepší
(19)


spolu 66 hlasov
/