Dnes je: utorok 18.01.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Pranostika na dnes: Januárové dažde, siatinám nešťastie.

LEX Kolesík - SMER chce ropovod cez Bratislavu

 

Prinášame Vám názor Petržalčana, Miroslava Draguna, aktivistu z OZ „ NIE ROPOVODU“

 

Koncom marca sa uskutočnilo na pôde ministerstva hospodárstva výjazdové rokovanie parlamentného výboru pre hospodárstvo a jedinou témou rokovania bol projekt ropovodu Bratislava - Schwechat Pipeline. Čuduj sa svete alebo vlastne ani nie ako najväčší odborníci na energetickú politiku Slovenska sa stali dvaja poslanci SMERU Andrej Kolesík a Dušan Muňko.

 

Rokovanie výboru sa nieslo vo veľmi "nudnej" atmosfére. Všetci poslanci či už opoziční alebo koaliční sa zhodli na tom, že je dôležité diverzifikovať prepravné trasy ropy pre Slovensko. Bolo komické sledovať poslancov v debate o tom či má alebo nemá diverzifikované dodávky ropy. Po hodine diskusie a informácie od ministra, že ropovod cez Bratislavu by sa mohol reálne začať používať tak o 5 rokov sa ozvali dve hviezdy strany SMER-SD, ako prvý poslanec Muňko a následne strannícka hviezda Andrej Kolesík.

 

Celú show začal poslanec Muňko, ktorý sa pustil do ministra hospodárstva v štýle, že načo je diskusia s mestom a obyvateľmi Bratislavy k tejto téme, veď hlavné mesto nemôže klásť odpor vo veci strategickej stavby ropovodu, ktorý má služíť na diverzifikáciu rafinérie vo Schwechate a naplnenie kontraktu medzi OMV a Ruskom o dodávkach ropy. Bolo veselé vidieť ako vytočený poslanec Muňko hovorí o tom, že načo sme príjmali zákon o významných investíciach keď ho nechceme aplikovať na projekt pre ktorý bol prijatý. Následne vystúpila hlavná hviezda strany SMER Andrej Kolesík, ktorý vo svojom vystúpení povedal, že on je odborník na geológiu a myslí si, že ak nebude použitý zákon o významných investíciach je dôležité aby bol v NR SR prijatý LEX ROPOVOD, aby nikto nemohol brániť tejto investícii.

 

A teraz vážne....

 

Je tragické, že poslanci NR SR hlavne za stranu SMER ignorujú názor Bratislavy a Bratislavčanov. Na výbore sa mi potvrdili slová predsedu vlády, že "Bratislava nie je Slovensko". Podľa logiky pána Muňko a Kolesíka má rusko-rakúsky záujem prednosť pred názorom Bratislavčanov a ich volených zástupcov. Andrej Kolesík, čo by polyhistor a znalec všetkého od geológie, histórie až po šport, na jednej strane chce Bratislavčanom stavať ropovod pod oknami a na druhej žiada od Bratislavčanov, aby vyriešili problem jeho Interu s pozemkami.

 

Áno Andrej Kolesík čo by prezident Interu žiada mesto a poslancov, aby zamenili pozemky pod športoviskami Interu, ktoré vlastní spoločnosť blízka podnikateľovi od Skalice, za iné pozemky vo vlastníctve mesta. Nerozumiem prečo na jednej strane Andrej Kolesík chce pre záujmy rakúskej rafinérie prijať LEX ROPOVOD a na druhej žiada od Bratislavy pomoc vo veci zámeny pozemkov pod športoviskami súkromného klubu.

 

Pán Kolesík čo keby vám pomohol zohnať peniaze na nájomne pán predseda vlastnou hlavou a neobťažovali by ste Bratislavčanov?

 Čítajte viac: http://dragun.blog.sme.sk/c/353915/LEX-Kolesik-SMER-chce-ropovod-cez-Bratislavu.html#ixzz2yy3yvCbD

 Autor: Petrzalcan | 15.04.2014 | zobrazené: 1718 x |


Podobné články

• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)
• V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland (01.09.2021)
• Skutočná Sahara vám učarí na celý život (18.08.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(20)

Skôr nie
(11)

Určite nie
(16)

O 50% lepší
(19)


spolu 66 hlasov
/