Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data/b/3/b3b46c20-6a27-4615-8372-e7ac4390fcbf/petrzalcan.sk/web/connect.php on line 8
Nová investícia
Dnes je: štvrtok 25.07.2024 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes zamračené s dažďom

Nová investícia

Novinky pre telesne znevýhodnených obyvateľov samospráva predstavila napríklad na Základnej škole Anatolija Karpova či v Petržalskej plavárni. Budú aj ďalšie.

Mestská časť Bratislava-Petržalka vyčlenila na tento rok z rozpočtu 180-tisíc eur na budovanie bezbariérových vstupov.  Najmä na základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti v snahe vytvoriť rovnaké príležitosti na výchovu a vzdelávanie všetkých žiakov. 

 

Okrem toho sa v Petržalke postupne rekonštruujú a debarierizujú viaceré chodníky na základe memoranda o spolupráci medzi magistrátom a mestskou časťou. Hlavné mesto sa takto snaží vynahradiť nevyvážené prerozdeľovanie peňazí z minulosti.

 

Najnovšie priamo z rozpočtu Petržalky pribudla bezbariérová prístupová rampa na Základnej škole Anatolija Karpova na Černyševského ulici. Okrem nej bol na interiérovom schodisku inštalovaný aj stoličkový výťah, ktorý uľahčí presun imobilným žiakom medzi poschodiami. 

Novinka nadväzuje na vlaňajší grantový program z dielne mestskej časti, ktorá v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia a Asociáciou pomoci postihnutým podporila realizáciu podobnej rampy a výťahu aj na Základnej škole Prokofievova. 

 

Práve táto verejná základná škola sa ako jediná v Petržalke venuje aj žiakom s poruchami autistického spektra. Dlhodobým cieľom samosprávy je zabezpečiť kombináciu oboch pomôcok vo všetkých štátnych školách, ktoré ich potrebujú.

 

Podľa najnovšej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR je od 19. januára 2022 povolené opätovné sprevádzkovanie wellnessov, plavární aj bazénov. Petržalská plaváreň otvorí po dlhej pauze už v sobotu 29. januára. 

 

Jediná verejná plaváreň v Petržalke, ktorá bola oficiálne otvorená v roku 2016, zavádza ďalšiu novinku v prospech zdravotne znevýhodnených návštevníkov. Pri vstupe a výstupe do bazéna im bude nápomocný mobilný zdvihák s vozíčkom.

„Cez víkendy bude okrem bazénov a relaxačnej zóny otvorený aj saunový svet, preto bude plaváreň fungovať pre všetkých bez výnimky v režime OP+. V týždni sauny nebudú v prevádzke a bude postačovať režim OP,“ upozorňuje návštevníkov a dodáva, že maximálny počet povolených ľudí za jednu hodinu bude v prípade sáun sedem, v plaveckej a oddychovej zóne maximálne 90 ľudí.

Zdroj: tlačové vyhlásenie mestskej častiAutor: Petrzalcan | 27.01.2022 | zobrazené: 1795 x |


Podobné články

• Mrazivo a veterno tento týždeň (07.01.2024)
• Sviatok všetkých svätých a Dušičky sú tu (31.10.2023)
• Vrecká na bioodpad v Petržalke (26.08.2023)
• Pred 104 rokmi sa Petržalka stala súčasťou Československa (16.08.2023)
• Zlé správy po voľbách (20.02.2023)

Komentáre