Dnes je: štvrtok 29.09.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Dnes je Medzinárodný deň za právo vedieť

Novinky v Bratislavskej ZOO

Pandémiu máme skoro za sebou, dvere múzeí, galérií, divadiel  a ďalších kultúrnych stánkov sú otvorené, tak víkend určite využite na niečo príjemné.

 

My pridávame typ na víkend s deťmi, Bratislavskú ZOO. Čo je v nej nové? Je jar, čas mláďat. Zvieratká sú po zime opäť vo výbehoch a tešia z lúčov slnka.

Možno vás navnadíme na jeden z najnovších prírastkov v ZOO.

 

 

7. 3. 2022 v nočných hodinách sa takmer 16 ročnej samici Dinbe narodilo jej prvé mláďatko hrošíka. Matka si mláďatko bráni, takže pohlavie zatiaľ ošetrovatelia nevedia.

 

 

Aj napriek vyššiemu veku samice, vyzerajú zatiaľ obaja v poriadku, avšak sú pod  neustálim drobnohľadom. Naposledy sa hrošík libérijský narodil v Zoo Bratislava pred 8 rokmi. Vtedy išlo o samičku Zariu, ktorá si užíva slniečko na Floride v centra na ochranu tropických kopytníkov Rum Creek.

 

Hrošík libérijský je zaradený v červenom zozname IUCN ako ohrozený, keďže na svete je už len 2000 až 3000 jedincov. Jeho prirodzené životné prostredie sa zmenšuje v dôsledku klčovania tropických dažďových pralesov. Aj preto je potrebné, zachovávať jeho zdravé a geneticky vhodné populácie v zoologických záhradách, ako záložnú skupinu. Aj vďaka vašej návšteve zoologickej záhrady, môžeme zachovávať ohrozené druhy zvierat a pracovať na ich opätovnej reštitúcii do voľnej prírody.

 

Smutnou správou je, že v ZOO už neuvidíte samca leva.  28. februára v dôsledku vážnym zdravotným problémom, prišla zoo  o samca leva juhoafrického, Haldira. Narodil sa vo francúzskej Zoo Parc Beauval. Súčasťou bratislavskej zoo bol od decembra 2005, keď sem ako ročný jedinec prišiel aj so samicou Jawou. Jeho predkovia pochádzali z divej prírody. Ako jeho chovateľka o ňom povedala: “Vyrástol z neho krásny sebavedomý samec, s ktorým sa dobre spolupracovalo. Škoda, že po sebe nezanechal žiadnych potomkov.“

 

Prechádzka v zoo je iste krásna a atraktívna. Z kopca máte krásne výhľady na Mlynskú dolinu a v stánkoch s občerstvením máte výber nápojov pre deti i dospelých, kávu,  môžete ochutnať langoš, kebab alebo zapekanú bagetu. Keď vás prepadne chuť na sladké, odporúčame fantastické šišky s lekvárom alebo lievance, upozorňuje Bratislavská ZOO.

No čo je najdôležitejšie, užite si pokojný a pohodový víkend v spoločnosti zviera.

 

zdroj: FB Bratislavskej ZOOAutor: Petrzalcan | 12.03.2022 | zobrazené: 910 x |


Podobné články

• Víkend plný podujatí (09.09.2022)
• Most SNP oslavuje jubileum (25.08.2022)
• Plaváreň náhle zatvorili (15.07.2022)
• Dnes začali na Dostižke DNI PETRŽALKY 2022. (24.06.2022)
• Kúpanie cez víkend (08.06.2022)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Petržalské bunkre
Dovolenkový

ANKETA

Zúčastníte sa októbrových komunálnych volieb?

Áno, budem voliť tých čo sú teraz
(26)

Áno, budem voliť zmenu
(16)

Ešte nie som rozhodnutý
(15)

Nie, volieb sa nezúčastním
(13)


spolu 70 hlasov
/