Dnes je: nedeľa 29.05.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Májová kvapka za dukát stojí.

Robte už niečo skôr, ako nás nakazia naši vlastní

Na sociálnych sieťach nás zaujal otvorený list, výzva starostu Jaroviec, adresovaný Policajnému zboru SR. Starostu  trápi nasledovný problém:

Vážené policajné prezídium, Polícia Slovenskej republiky,

oficiálnou cestou to nešlo, tak mi ostáva už len táto verejná nástenka. Pred viac ako týždňom som vás písomne požiadal o riešenie problému so Slovákmi, ktorí sa vracajú zo zahraničia a túlajú sa medzi ľuďmi.

Slováci, ktorí sa vracajú do vlasti, prilietajú väčšinou na viedenské letisko Schwechat. Odtiaľ sa nejako dopravia do Kittsee (pravdepodobne vlakom). Potom ich čaká cesta dlhá 4 km do Jaroviec, kde policajti skontrolujú ich doklady a posúdia, či nevykazujú znaky choroby COVID-19. Tých, čo vyzerajú zdraví, pošlú po vlastnej osi do karanténneho centra do Gabčíkova alebo do Dúbravky. Dnes som sa rozprával so zmätenou asi 65 ročnou pani, ktorej odporučili, aby išla na diaľničný priechod Jarovce – Kittsee. Večer tam vraj príde autobus, ktorý ju odvezie do Gabčíkova. Nuž, to sú ďalšie 4 kilometre pešo, z toho polovica po diaľnici. Podotýkam, že musí ísť naozaj pešo po diaľnici, pretože chodník tam nevedie. Časť týchto nešťastníkov, nasadne na autobus MHD, pričom mi je zle pri pomyslení, že ruky si naposledy umyli na letisku. Ak vôbec. Vážne tým ohrozujú bežných ľudí, ktorí chodia do práce. Štát im uložil povinnosť ísť do karantény, ale nijako im s tým nepomôže. Oni nie sú na vine. Sú smädní, hladní, bez hygieny a vyčerpaní z vláčenia batožiny. Sú to ale aj tak naši ľudia.

Túto situáciu som popisoval aj v liste, ktorý som odoslal na policajné prezídium. Dnes mi prišla odpoveď. Taká nijaká. Vážim si prácu tých, ktorí kontrolujú doklady a letmo aj zdravie ľudí, čo prichádzajú, ale mali by tam mať posily. Mali by mať kolegov, ktorí zabezpečia prevoz týchto ľudí do karanténnych centier.

Štát má napríklad vozidlá zboru väzenskej a justičnej stráže. Tie sú teraz menej využívané a domnievam sa, že vhodné na tento účel. Skúste prosím porozmýšľať ako sa to dá a neohrozujme našich občanov, ktorí denne zažívajú na uliciach v Jarovciach bezradných vracajúcich sa ľudí.

Ďakujem.

Jozef Uhler, starosta mestskej časti Bratislava – Jarovce

Zdroj: sociálne sieteAutor: Petrzalcan | 31.03.2020 | zobrazené: 1964 x |


Podobné články

• Nová investícia (27.01.2022)
• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)
• V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland (01.09.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

BS4 Lány

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(129)

Skôr nie
(67)

Určite nie
(103)

O 50% lepší
(104)


spolu 403 hlasov
/