Dnes je: nedeľa 29.05.2022 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
Májová kvapka za dukát stojí.

V Petržalke občania spisujú novú petíciu proti výstavbe supermarketu Kaufland

Z petície vyberáme:

Po nedávnom predaji pozemku pred bytovým domom FUXOVA  na Bosákovej  ulici, ktorý uskutočnil J&T Real Estate v prospech spoločnosti Kaufland, obyvatelia a majitelia bytov v bytových domoch Fuxova a Starý Háj, v spoločnosti s ďalšími obyvateľmi Bratislavy a mestskej časti Petržalka nesúhlasia s výstavbou obchodnej budovy Kaufland v tejto lokalite.

Vyzývame preto úrad Mestskej Časti Bratislava-Petržalka, a jej starostu Jána Hrčku, aby zasiahol proti výstavbe daného objektu na tomto mieste.

 

podpísať petíciu môžete tu: 

https://www.mojapeticia.sk/campaign/peticia-proti-vystavbe-kauflandu-pri-fuxovej-a-starom-haji/0a3f3821-ffdb-4b6d-b5e3-82a8caec2abb?fbclid=IwAR2wmV2eB7V3IFaEoeiFX7kJKLxYXaUXQGu6TkXcLu1n8O0kqh8ZQPq9qpo

 

 

Považujeme za neprijateľné, aby na mieste, ktoré je aktívne využívané deťmi, mladými rodinami, a obyvateľmi bytov vrámci budov Fuxova, Starý Háj a ďalších na voľnočasové aktivity, stála budova, akou je Kaufland.

 

Táto stavba je nielenže nepotrebná z ohľadu na občiansku vybavenosť (vzhľadom k tomu, že sa v bezprostrednej blízkosti nachádzajú 3 plnohodnotné obchody: Billa - 300m -, Tesco - 400m - a Lidl - 800m), výstavba obchodu Kaufland v tak bezprostrednej blízkosti obytných budov navyše zhorší kvalitu bývania a života pre stovky obyvateľov týchto obytných domov, a to pre tieto dôvody:

 

Zvýšený hluk a ruch, zvýšená premávka áut, veľkých dodávok a zásobovacích kamiónov v pokojnej lokalite, následkom čoho sa zvýši tiež hladina splodín v ovzduší a zápach, ale aj zvýšený výskyt cudzích ľudí na pozemkoch, lavičkách, detských ihriskách a športových miestach patriacich a využívaných obyvateľmi Fuxovej a Starého Hája.

Občania hovoria o zánik pocitu súkromia pre všetkých obyvateľov využívajúcich spoločné priestory a zelené plochy okolo domov.

Obávajú sa zvýšeného znečistenia priestorov spôsobeného nárastom ľudí pohybujúcich sa po pozemkoch, v jej súvislosti tiež zvýšené finančné náklady pre obyvateľov týchto bytových domov spojených s odstraňovaním tohoto odpadu, ako je tomu v prípade okolia ostatných supermarketov.

 

Ľudia podpísaní pod touto petíciou nevidia využitie obchodného priestoru Kaufland na tomto pozemku a zhodujú sa na tom, že umiestnenie tejto stavby na danom mieste je nielenže dispozične nevhodné, zbytočné z pohľadu občianskej vybavenosti, bude mat taktiež negatívny vplyv na ich život a trávenie voľného času vrámci ich domovov.

 

 

Podľa signatárov petície okolie ulíc Bosákova, Farského, Chorvátskeho ramena a novovzniknutej električkovej trati za posledné roky nadobudlo príjemný a moderný rezidenčný charakter. Preto sú presvedčení o tom, že ďalší obchod (Kaufland) túto lokalitu nepozdvihne, práve naopak.

 

Preto žiadajú o pochopenie a prerokovanie svojho návrhu vo verejnom záujme všetkých ľudí, ktorým záleží na verejnom priestore a jeho zveľaďovaní.Autor: Petrzalcan | 01.09.2021 | zobrazené: 839 x |


Podobné články

• Nová investícia (27.01.2022)
• Stihne mesto vybudovať druhú etapu električky? (10.10.2021)
• Po kom je pomenované Rudnayovo námestie? (13.09.2021)
• Program Dni Petržalky (10.09.2021)
• Skutočná Sahara vám učarí na celý život (18.08.2021)

Komentáre

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Bude tento rok lepší ako rok 2021?

Áno, určite
(129)

Skôr nie
(67)

Určite nie
(103)

O 50% lepší
(104)


spolu 403 hlasov
/