Dnes je: nedeľa 19.08.2018 | Sviatok má: | Zajtra má sviatok: kontakt@petrzalcan.sk
head
V Čunove cez víkend prebiehajú Majstrovstvá Európy juniorov a mládeže do 23 rokov vo vodnom slalome a freestyle

Začínajú obľúbené Vianočné trhy

Už tento  piatok 24. novembra od 17:00 h hlavné mesto slávnostne otvorí Vianočné trhy 2017 na Hlavnom a Františkánskom námestí, ktoré budú tento rok centrom predvianočnej zábavy.

Súčasťou piatkového programu bude rozsvietenie vyzdobeného vianočného stromčeka primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom. Ide o 12 m vysokú douglasku tisolistú z Mestských lesov. Mesto v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom (BKIS) pripravilo pre Bratislavčanov spolu s mestskými vianočnými trhmi v adventnom období aj pestrý kultúrny program Vianočná Bratislava 2017. Vianočné trhy v Bratislave potrvajú do 22. decembra. 

 

 

„Rozsvietenie vianočného stromčeka ako symbolu Vianoc je krásnou tradíciou. Je to najkrajší čas v roku, na ktorý sa všetci tešíme. Snažíme sa vytvoriť  z Bratislavy lepšie a krajšie mesto pre život, preto sme sa pustili do riešenia problémov, ktoré trápia Bratislavčanov, či už je to doprava alebo čistota a zeleň v meste. Chcem dať obyvateľom nášho mesta pod vianočný stromček darček, a tým je pokračovať v plnení sľubov, ktoré som im dal, aby mohli byť na svoje mesto hrdí,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Súčasťou piatkového kultúrneho programu na Hlavnom námestí bude po rozsvietení vianočného stromčeka vystúpenie akrobatickej skupiny VERTIGO, tanečnej skupiny CREDANCE a world music skupiny BANDA.

Na tohtoročných vianočných trhoch bude presne 100 vianočných stánkov. Na Hlavnom námestí sa bude nachádzať 72 stánkov, na Františkánskom námestí bude umiestnených 28 stánkov. Okrem obľúbených stánkov s občerstvením budú návštevníkom trhov k dispozícii tiež stánky s lahôdkami na domov, stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky.

Všetky typy stánkov na predaj občerstvenia budú otvorené od 10:00 h do 22:00 h, stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky budú otvorené kratšie, a síce do 20:00 h.

Popri vianočných stánkoch čaká na návštevníkov bratislavských vianočných trhov pestrý kultúrny program pod názvom Vianočná Bratislava 2017. Okrem hudobných a tanečných vystúpení na pódiu na Hlavnom námestí sa môžu nielen Bratislavčania tešiť na:

‒ Klzisko na Primaciálnom námestí
‒ Uličku vianočných želaní pod imelom na Kostolnej ulici
‒ Predvianočný koncert na balkóne Primaciálneho paláca v podaní kapely Fragile
‒ Mikuláša v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava
‒ Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby
‒ Dobrý trh na Laurinskej ulici

Ďalšie informácie o vianočných podujatiach v hlavnom meste nájdete na webovej stránke mestskej organizácie BKIS:http://www.bkis.sk/sk/article/vianocna-bratislava-2017-1501Autor: Petrzalcan | 22.11.2017 | zobrazené: 346 x |


Podobné články

• Vyberte sa do Botanickej záhrady (19.08.2018)
• Ihrisko na Gessayovej (08.08.2018)
• Pripravte sa na pozorovanie najdlhšieho zatmenia Mesiaca (26.07.2018)
• Pozor na práce na hrádzi! (23.07.2018)
• Psia škôlka v Petržalke (19.07.2018)

Komentáre

Bazény

FOTOGALÉRIA

Detský svet Central park Petržalka

ANKETA

Komu by ste dali hlas na post starostu Petržalky?

Vladimír Bajan
(22)

Ľudmila Farkašovská
(26)

Oliver Kríž
(19)

Ján Hrčka
(11)

Elena Pätoprstá
(14)

Tatiana Kratochvílová
(9)

Ján Bučan
(11)

Marián Greksa
(15)

Nejdem voliť
(10)

nevyhovuje mi žiaden kandidát
(26)


spolu 163 hlasov
/